Редактор

Редактор

Тут можна обрати редактор, який ви бажаєте запустити, коли Okular потрібно буде відкрити файл джерела. Ця можливість з’явиться, якщо у документі є посилання на певні елементи (зазвичай, номери рядка і стовпчика) коду, з якого цей документ було створено. У файл формату DVI вбудовано підтримку додавання відомостей про код документа LaTeX, з якого було створено. Подібна система існує і для документів PDF, вона називається pdfsync, за її використання, дані зберігаються у зовнішньому файлі з назвою, що відповідає назві самого файла PDF (наприклад мій_документ.pdfsync для файла мій_документ.pdf).

Okular позначається з наборами параметрів, що відповідають таким редакторам: Kate, Kile, SciTE, клієнту Emacs, клієнту LyX, TeXstudio та TeXiFy IDEA.

Примітка

Щоб скористатися зворотним пошуком у Kile, вам слід компілювати ваш файл LATEX з використанням Сучасних налаштувань.

Команда

Тут слід вказати команду для виклику обраного редактора файлів джерела поточного документа і її параметри.

Це поле буде заповнено автоматично, якщо ви виберете один з відомих програмі редакторів. Якщо ваш редактор невідомий програмі, будь ласка, виберіть пункт Нетиповий текстовий редактор у спадному списку Редактор і скористайтеся документацією з вашого улюбленого редактора, щоб вказати належну команду.

Можна використовувати такі замінники:

  • %f — замість назви файла;

  • %l — замість рядка у файлі, до якого слід перейти;

  • %c — замість позиції у рядку, до якої слід перейти.

Якщо %f не буде вказано, до відповідної команди буде додано назву поточного документа.