Діалогове вікно налаштовування KBibTeX

Деякі з параметрів KBibTeX можна налаштувати за допомогою діалогового вікна Параметрів. Це діалогове вікно можна відкрити за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати KBibTeX. Нижче наведено опис сторінок налаштовування KBibTeX.

Натисніть кнопку Типові значення, щоб відновити типові значення усіх параметрів.

Кнопкою Скинути можна скористатися для того, щоб відкинути усіх поточні зміни у налаштуваннях без закриття діалогового вікна Параметри.

Загальні налаштування

Загальні налаштування

За допомогою цієї сторінки налаштувань ви можете змінити типове Форматування імен, яка автоматично застосовуватиметься до імен авторів, введених за допомогою діалогового вікна Редагування елемента.

Налаштування ключових слів

Налаштування ключових слів

За допомогою цієї сторінки можна редагувати список ключових слів. Ключові слова можна призначити до записів бібліографії за допомогою редактора елементів, вони корисні для структурування бібліографії. Фільтрування за ключовими словами може надати вам точні результати за темами записів.

Натисканням кнопки Додати можна додати ключове слово до списку.

Кнопкою Вилучити можна скористатися для вилучення поточного позначеного пункту ключового слова.

Налаштування кольорів та міток

Налаштування кольорів і міток

Кольорові мітки є ще одним корисним способом структурування бібліографії. За допомогою цієї сторінки налаштувань ви можете визначити потрібні вам мітки та відповідні кольори.

Натисканням кнопки Додати можна скористатися для додавання мітки до списку.

Натисканням кнопки Вилучити можна вилучити запис поточної позначеної мітки.

Двічі клацніть на пункті у стовпчику Колір або Мітка, щоб розпочати його редагування.

Налаштування пропозицій ідентифікаторів

Налаштування пропозицій ідентифікаторів

За допомогою цієї сторінки налаштувань можна керувати схемами пропозицій ідентифікаторів для редактора елементів. Ви можете додавати, редагувати, вилучати та впорядковувати схеми за допомогою відповідних кнопок, розташованих праворуч від списку пропозицій.

Натисніть кнопку Перемкнути типовий, щоб перемкнути типову схему пропозицій ідентифікаторів на поточний позначений пункт. За допомогою цієї кнопки можна визначити формат, який буде використано для дії Форматування ідентифікаторів записів.

Налаштування інтерфейсу користувача

Налаштування інтерфейсу користувача

За допомогою цієї сторінки налаштувань ви можете наказати KBibTeX показувати або приховувати коментарі та макроси у списку бібліографії, вибрати систему бібліографії (BibTEX або biblatex) і визначити, що слід робити у відповідь на подвійне клацання на пункті у бібліографії (Відкрити редактор або Переглянути документ).

Підказка

biblatex — інша реалізація BibTEX. Якщо використовується biblatex, форматуванням бібліографії повністю керують макроси LATEX, а не файли bst. Передбачено підтримку поділених на розділи бібліографій, декількох бібліографій у одному документі та окремих списків бібліографічних скорочень. Бібліографії можна ділити за частинами книги і/або темами. Подібно до стилів бібліографій, можна довільним чином перевизначати усі команди цитування. Пакунок biblatex може бути повністю перекладено, він може працювати як інтерфейс пакунка babel.[2]

Крім того, biblatex може використовувати як модуль обробки biber. Використання biblatex надає змогу користуватися у бібліографічних записах символами UTF-8.

Отже, ви можете скористатися biblatex для створення бібліографій зі складними властивостями.

Налаштування збереження та експортування

Налаштування збереження та експортування

За допомогою цієї сторінки ви можете вибрати команду LATEX (наприклад \cite{...}), яку буде використано як обгортку для посилання, скопійованого за допомогою пункту Копіювати посилання (Ctrl+Shift+C) контекстного меню пункту у списку бібліографії.

Крім того, можна наказати KBibTeX автоматично визначити канал даних LyX позначенням відповідного пункту.

Якщо не позначено пункт Виявляти канал до LyX автоматично, ви можете додати цей канал вручну за допомогою пункту Вказаний вручну канал до LyX або вибрати файл каналу за допомогою типового діалогового вікна відкриття та збереження файлів у KDE, яке відкривається натисканням кнопки, розташованої праворуч від поля для введення тексту.

Нарешті, за допомогою цієї сторінки ви можете налаштувати резервне копіювання. Ви можете вибрати об’єкти резервного копіювання (Лише локальні файли, Без резервних копій або Локальні і віддалені файли) за допомогою спадного списку Резервне копіювання під час збереження та визначити кількість резервних копій, які зберігатимуться програмою.

Налаштування PDF і Postscript

Налаштування PDF і Postscript

За допомогою цієї сторінки налаштувань можна визначити деякі з параметрів попереднього перегляду записів KBibTeX. Ви можете вибрати Розмір паперу, мову для пакунка LATEX babel та стиль бібліографії.



[2] З документації до biblatex.