webdav / webdavs

Hamish Rodda

Переклад українською: Юрій Чорноіван

WebDAV — це скорочення від Distributed Authoring and Versioning protocol for the World Wide Web (розподілений протокол для створення і контролю за версіями для всесвітньої мережі). Цей протокол полегшує керування документами і скриптами на сервері http і містить додаткові можливості для спрощення керування версіями для об’єктів з декількома авторами.

Користуватися цим протоколом просто. Введіть адресу, яку ви бажаєте переглянути, схожу на адресу http, але з назвою протоколу webdav:// на початку. Прикладом є адреса webdav://www.назва_вузла.com/шлях/. Якщо ви вказали назву теки, буде показано список файлів і тек, ви зможете працювати з цими файлами і теками точно так само, як ви це робите на будь-якій іншій файловій системі.

Можливості WebDAV

Блокування

Блокування файлів надає користувачеві змогу заблокувати файл, таким чином повідомляючи інших, що в даний момент він працює з цим файлом. Таким чином, можна здійснювати редагування, не переймаючись тим, що інший користувач, який також редагує цей файл, перезапише ваші зміни.

Доступ до вихідного файла

WebDAV надає доступ до скрипту, який викликається для створення певної сторінки, отже, ви зможете змінювати сам скрипт, а не результати його роботи.

Підтримка властивостей окремих документів

Для ідентифікації документа можна встановлювати довільні властивості, наприклад вказувати автора.

Щоб скористатися цими додатковими можливостями, вам потрібна програма, що їх підтримує. Але зараз не існує програми, яка б підтримувала такі можливості за допомогою цього kioslave.

WebDAVS — це протокол WebDAV зашифрований за допомогою SSL.