FTP

Lauri Watts

Переклад українською: Юрій Чорноіван

FTP — це служба у інтернет, яку використовують для передавання файлів даних з диска одного комп’ютера на диск іншого, незалежно від типу операційних систем на цих комп’ютерах.

Подібно до інших програм, пов’язаних з інтернетом, FTP використовує клієнт-серверний підхід — користувач запускає програму FTP на своєму комп’ютері, наказує їй з’єднатися з віддаленим комп’ютером і надіслати запити на передавання одного або декількох файлів. Таким чином, локальна програма FTP стає клієнтом, який використовує TCP для зв’язку з програмою-сервером FTP на віддаленому комп’ютері. Кожного разу, коли користувач надсилає запит на передачу файла, клієнтська і серверна програми взаємодіють з метою надсилання копії даних інтернетом.

Сервери FTP, які дозволяють анонімне FTP, надають кожному користувачеві, а не лише користувачам, які мають облікові записи на вузлі, можливість переглядати архіви ftp і отримувати файли. Деякі з серверів FTP налаштовано так, щоб дозволити користувачам вивантажувати на них файли.

FTP зазвичай використовується для отримання інформації та програмного забезпечення, яке зберігається у файлах на архівних сайтах FTP по всьому світу.

Джерело: Переказ інформації з http://tlc.nlm.nih.gov/resources/tutorials/internetdistlrn/ftpdef.htm

Дивіться довідку: ftp.