Ідентифікація навігатора

Krishna Tateneni

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Frameworks 5.29 (10 листопада 2016 року)

Ідентифікація навігатора

Вступ

Коли Konqueror з’єднується з вебсайтом для отримання інформації, на адресу сайта надсилається деяка базова ідентифікаційна інформація у формі заголовка User Agent (Агента користувача).

Через існування незначних відмінностей у способі, у який працюють різні переглядачі сторінок інтернету, вигляд вебсайтів, які було розроблено для перегляду у якомусь окремому переглядачі, може відрізнятися від еталонного під час перегляду у іншому переглядачі. Іноді механізми функціонування вебсайтів достатньо кмітливі для того, щоб перевіряти вміст заголовка агента користувача і додавати отриману інформацію до коду HTML так, щоб вміст сайта було показано належним чином у будь-якому переглядачі.

Але, може так статися, що деякі з вебсайтів відмовлятимуться функціонувати належним чином, якщо ви не використовуватимете переглядач, який розробники сайта вважають «належним». У таких випадках у вас може виникнути потреба у обмані механізму вебсайта: Konqueror повідомить про себе, як про інший переглядач за допомогою заголовка агента користувача.

Користування

За допомогою цього модуля ви можете налаштувати тип переглядача, який Konqueror використовуватиме для таких повідомлень. Ви можете вказувати цей тип для окремих сайтів. Типово, поле списку з міткою Особлива ідентифікація на сайті буде порожнім, отже, Konqueror завжди використовуватиме типовий рядок агента користувача.

Ви взагалі можете вимкнути надсилання заголовка агента користувача, якщо знімете позначку з пункту Відсилати ідентифікацію. Такі дії можуть спричинити дивну поведінку деяких сайтів, на деякі сайти ви просто не зможете увійти, отже до подібного вимкнення слід ставитися обережно.

Щоб створити нову прив’язку до агента, натисніть кнопку Створити.... Введіть назву сервера або домену у текстове поле з міткою Під час перегляду такого сайта у верхній частині діалогового вікна, яке буде відкрито.

Зауважте, що ви не можете використовувати шаблон заміни * у цьому текстовому полі. Але рядок на зразок kde.org відповідатиме всім вузлам з домену kde.org

Після введення назви сервера, введіть рядок ідентифікації у наступному спадному списку, який позначено міткою Використовувати таку ідентифікацію:. Справжній ідентифікатор, тобто рядки, які буде надіслано серверу, буде показано у відповідному полі.

Крім того, ви можете натиснути існуючий запис у списку, а потім змінити вміст текстових полів за допомогою натискання кнопки Змінити....

Кнопкою Вилучити можна скористатися для вилучення обраного запису зі списку налаштовних прив’язок агентів. За допомогою кнопки Вилучити всі можна вилучити всі налаштовані рядки агентів користувача. Щоб внесені зміни набули чинності, вам слід натиснути кнопку Застосувати.

Ви можете скористатися полями у верхній частині вікна для того, щоб створити ваш унікальний заголовок агента користувача. Ви можете обрати вашу власну комбінацію назви і версії операційної системи, платформи, типу процесора і мови.

У будь-якому разі, назву агента користувача, яку буде надіслано типово, буде показано напівжирним шрифтом у верхній частині сторінки.