Спільні ресурси Windows

Mike McBride

Jost Schenck

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Frameworks 5.29 (10 листопада 2016 року)

Спільні ресурси Windows

Вступ

У багатьох локальних мережах протокол SMB використовується для доступу до мережевих служб. Окрім цієї назви часто використовують назви на зразок Windows®-мережа, або Мережа для робочих груп Windows®, або LanManager. За допомогою SMB ви можете отримати доступ до так званих спільних ресурсів (тобто тек, які сервер зробив доступними), а також принтерів.

У KDE вбудовано підтримку протоколу SMB. Оскільки KDE є прозорим для мережевих з’єднань, ви можете отримувати доступ до спільних ресурсів SMB за допомогою будь-яких програм для роботи з вашими локальними файлами, наприклад, у засобі для роботи з файлами Konqueror або у діалоговому вікні вибору файлів. Щоб мати змогу користуватися цими можливостями, ви повинні надати KDE певні відомості щодо вашої мережі SMB. Але не хвилюйтесь, надати ці відомості дуже просто, оскільки всі клієнти Windows у вашій мережі потребують і мають ті самі відомості.

Примітка

Щоб мати змогу працювати з протоколом SMB, вам слід належним чином встановити систему Samba.

Користування

Хоча існує багато неубезпечених мереж SMB, у яких доступ дозволено будь-кому, в принципі вам слід зареєструватися, щоб отримати доступ до сервера SMB. Типово, KDE використовуватиме дані, введені у поля Типове ім’я користувача і Типовий пароль для реєстрації на вузлах SMB. Якщо ви залишили поле Типове ім’я користувача порожнім, KDE намагатиметься отримати доступ до вузлів SMB без зазначення імені користувача. Якщо залишити порожнім поле типового пароля, спробу буде виконано без пароля. Якщо KDE не вдасться отримати доступ до вузла за допомогою цих параметрів, система запитає вас про ім’я користувача і пароль.

Важливо

Хоча зберігання KDE вашого пароля доступу до SMB значно спрощує життя, таке зберігання може спричинити до проблем з безпекою. Якщо ви працюєте у середовищі SMB, де питання безпеки є важливими, вам не слід зберігати пароль, а слід вводити його кожного разу, коли вам буде потрібен доступ до вузла SMB.