Робота з мітками випусків і гілок

Тут ми обговорюємо лише технічні аспекти встановлення міток і гілок. Якщо ви лише користувач, а не адміністратор сховища, ймовірно, ви не зіткнетеся з цією проблемою. Якщо ж ви сам собі адміністратор, вам спочатку слід прочитати про нетехнічні проблеми, пов’язані з відділенням гілок, щоб дізнатися про те, наскільки тривалим і пов’язаним з помилками може бути супровід різних гілок. У додатку наведено декілька посилань, пов’язаних з цією темою.

Просте встановлення мітки — це те, що ви зазвичай робите під час створення випуску. Це потрібно для того, що ви могли будь-коли повернутися до стану проєкту у відповідний час. Міткам, зазвичай, надають назви, у яких вказують назву проєкту і номер версії. Наприклад, доступ до Cervisia 1.0 можна отримати за міткою CERVISIA_1_0. Cervisia повністю виконує строгі правила CVS щодо побудови коректної назви мітки. Назва має починатися з літери і може містити літери, цифри, дефіси і символи підкреслювання.

Зазвичай, у вас має виникнути потреба у створенні мітки для всього проєкту (хоча, звичайно ж, CVS надає вам змогу створити мітку для підмножини списку файлів). Для прикладу, позначте теку верхнього рівня у області перегляду і скористайтеся пунктом меню ДодатковіМітка/Гілка. Після цього введіть назву мітки, натисніть клавішу Enter, ось і все.

Створення гілки нічим не складніше: у діалоговому вікні позначте пункт Створити гілку з цією міткою. Крім того, ви можете вилучити існуючу мітку: скористайтеся пунктом меню ДодатковіВилучити мітку у основному вікні програми.

Іншим аспектом створення гілок є об’єднання версій з певної гілки та поточної гілки. Якщо ви маєте намір виконати таке об’єднання, скористайтеся пунктом меню ДодатковіОб’єднати.... У діалоговому вікні, яке відкриється, ви зможете обрати один з двох варіантів:

Ви можете об’єднати всі зміни, внесені у гілці, до поточної гілки. У такому випадку позначте пункт Об’єднати з гілок і вкажіть гілку, з якою ви бажаєте виконати об’єднання. Cervisia виконає команду

cvs update -j мітка_гілки

Іншим варіантом застосування є випадок, коли у вас виникне бажання об’єднати лише зміни, які було внесено між двома мітками у гілці. Таке зазвичай трапляється, якщо ви виконуєте об’єднання між однією гілкою і дослідною гілкою декілька разів. У такому випадку позначте пункт Об’єднати зміни і введіть (у правильному порядку) дві відповідних гілки. Програма виконає команду

cvs update -j мітка_гілки_1 -j мітка_гілки_2