Kuupäev & kellaaeg

Mike McBride

Tõlge eesti keelde: Marek Laane
Versioon 4.12 (2013-12-05)

Kuupäev & kellaaeg

Selle mooduli abil võid mugavat graafilist liidest kasutades muuta süsteemi kellaaega ja kuupäeva.

Märkus

Et need seadistused ei puuduta ainult sind kui kasutajat, vaid kogu süsteemi, pead olema süsteemi kuupäeva ja kellaaja muutmiseks süsteemi administraator (root). Kui see ei ole võimalik, saad siin ainult vaadata parajasti kehtivat seadistust, kuid ühtegi sinu muudatust ei salvestata.

Kuupäev ja kellaaeg

Kui märkida valik Kuupäeva ja kellaaja määramine automaatselt, saab rippmenüüst valida ajaserveri, kõik teised dialoogi valikud on aga välja lülitatud.

Märkus

Rakendusi rdate või ntpdate kasutatakse selles moodulis kuupäeva ja kellaaja hankimiseks ajaserverist. See toimub KDE-sse sisselogimisel, kui oled siis juba võrgus, või hiljem, kui ühendud internetiga ja ajaserveritele pääseb ligi.

Mõlemad rakendused on lihtsad NTP kliendid, mis määravad süsteemi kella vastavusse ajaga, mis saadi mõnelt NTP serverist. Pikemas perspektiivis sellest siiski täpse kella säilimiseks ei piisa. See on kasulik aeg-ajalt kellaaja määramiseks masinates, millel puudub pidev võrguühendus, näiteks sülearvutite puhul.

Kui sa ajaserverit ei kasuta, saab kuupäeva käsitsi määrata kaardi alumises osas. Vali seal lihtsalt kuu (ülal asuvast hüpikkastist), aasta (ülal asuvast kerimiskastist) ja kuupäev (klõpsuga kalendris toodud päeval).

Kalendri allosas olevate juhistega saab valida aktiivse kuupäeva, samuti võib sisestada kuupäeva tekstikasti või valida nummerdatud nädala rippmenüüst.

Kellaaja saab määrata kerimiskastide abil kella all. Vajaliku kellaaja võib ka otse sisestada.

Ajavöönd

Uue ajavööndi määramiseks vali allolevast nimekirjast oma piirkond. Kasuta filtrikasti vajaliku piirkonna leidmiseks.