PIM-i seadistuste eksportija käsiraamat

Laurent Montel

Scarlett Clark

Tõlge eesti keelde: Marek Laane
Versioon KDE
4.12 (2013-12-02)

Sissejuhatus

PIM-i seadistuste eksportija võimaldab eksportida ja importida PIM-i seadistusi ja kohalikke kirju. Varundada ja taastada saab järgmiste rakenduste seadistusi:

KMail
KNotes
Knode
Akregator
KDE aadressiraamat
KAlarm
KJots

PIM-i seadistuste eksportija kasutamine

Varundamine on äärmiselt oluline kõigile kasutajatele. PIM-i seadistuste eksportija on suurepärane tööriist kõigi sinu seadistuste ja kirjade varundamisel või liigutamisel uude süsteemi. Samuti saab PIM-i seadistuste eksportijat kasutada varasemate varukoopiate importimiseks.

Võib valida menüükäsu TööriistadEkspordi KMaili andmed... kirjade vaate aknas, aga PIM-i seadistuste eksportija võib käivitada ka iseseisvalt, kui valida rakenduste käivitajas PIM-i seadistuste eksportija.

PIM-i seadistuste eksportija dialoog

PIM-i seadistuste eksportija dialoog

Varundamiseks vali FailVarunda andmed..., mille järel palutakse sulgeda kõik KDE-PIM-i aknad.

Hoiatus

Kontrolli, et oleksid sulgenud kõik aknad, sest muidu võivad andmed kaotsi minna.

Kui oled aknad sulgenud, klõpsa nupule Jah jätkamiseks või Ei loobumiseks.

Sul palutakse määrata varukoopia nimi. Kirjuta see tekstikasti Fail (nt. minukirjadeseadistused). Vaikimisi salvestatakse fail laiendiga .zip. Kui soovid salvestada mõnda teist tüüpi faili, eemalda märge Failinimi valitakse automaatselt eest ja kirjuta soovitud laiend failinime lõppu.

Järgmisel ekraanil saad valida, mida varundada. Vaikimisi on valitud kõik.

Märkus

KMaili kirjade valimine varundab ainult kohalikes kaustades leiduvad kirjad. IMAP seadistused salvestatakse samuti ning kirjad laaditakse alla taastamise järel. Kui sul on kirju IMAP serveris, mida soovid varundada, tuleks nende arhiveerimiseks kohalikku kausta kasutada kausta arhiveerimise agenti.

Viimane ekraan näitab varundamise logi. Selle võib sulgeda, kui oled logi üle vaadanud ja veendunud, et varundamine kulges edukalt.

Varukoopia taastamiseks vali PIM-i seadistuste eksportijas FailTaasta andmed...