Peatükk 4. Kohtade otsimine Marble abil

Marble on varustatud väikese andmebaasiga, mis sisaldab üle 12 000 linna (allikaks on http://www.worldgazetteer.com) ning mõningaid mägesid ja vulkaane. Kohti saab leida, kui sisestada otsitav nimi tööriistakasti ülaosas asuvale otsingureale. Marble kasutab alati vastava koha kohalikku nimetust ladina tähtedega. Niipea kui hakkad kirjutama, ilmuvad otsingurea alla pakkumised:

Marble kohtade otsimine

Klahvi Return vajutamisel võtab Marble ette nii võrgu- kui muud otsingud, et tagastada sulle võimalikult palju kasulikke tulemusi.

Saadaval on järgmised võrguotsingu pluginad:

Sõltuvalt paigaldatud tarkvarast ja andmetest saab kasutada ka järgmisi võrguta režiimis otsimiseks sobivaid pluginaid:

  • Kohalik andmebaas: otsitakse kõiki kohatähiseid avatud dokumentides (nende hulka kuuluvad mõistagi ka järjehoidjad).

  • Monav: võrguta otsingu teenus, mis kasutab Monavi autonoomseid marsruuditeabe andmeid, mille aluseks on OSM-i andmed.

  • Gosmore: võrguta pöördgeokodeerimise teenus, mis kasutab grosmore'i andmeid.

Kui oled otsitava kaardil tuvastanud, võid klõpsata hiire vasaku nupuga selle nimele või sümbolile. Koha nimele kaardil klõpsates avatakse selline andmeleht:

Marble andmeleht

Dialoogi esimesel kaardil näeb mõningaid põhiandmeid, näiteks nimi, koordinaadid ja selle riigi lipp, milles linn asub. Lisaks võib linnade puhul näha elanike arvu, mägede puhul kõrgust. Kui arvuti on ühendatud internetiga ja oled võrgus, püüab Marble luua ühendust menuka internetientsüklopeediaga Wikipedia. Kui vastav Wikipedia artikkel on olemas, näitab Marble seda andmekaardil.

Märkus

Andmete lisaallikaid saab lubada alammenüüs VaadeVõrguteenused. Näiteks oleks mõttekas märkida kirje Wikipedia, et näha Wikipedia artikleid.