Peatükk 2. Redaktor

Peaaken

Vaikimisi koosneb peaaken kuuest osast. Üleva paremal asuv paneel on kirjutuskaitstud ja sisaldab avatud PO-faili msgid-välja ehk originaalteksti. Redigeerimispaneel asub otse selle all ja sisaldab msgstr-välja ehk tõlgitud teksti. Seal tulebki originaali tõlkida või juba tõlgitud teksti muuta.

Vaikimisi aken avatud failiga.

Peaaknas ülal vasakul näeb tõlkeühikuid. Selle all paikneb tõlkeühiku metaandmete paneel, kus võib leida parajasti näha oleva originaalteksti kohta käivaid kommentaare, kui neid on. All vasakul paikneb tõlkemälu paneel, mis näitab tõlkemälu baasil võimalikke tõlkeid parajasti näha olevale originaaltekstile. Akna alumises parempoolses nurgas on näha sõnastikupaneel.

Tõlkefailid avatakse eraldi kaartidel, kus on kaks suurt mitmerealist redigeerimiskasti ning veel mitu tööriistavaadet. Viimaseid võib seada pinusse (nagu kaarte), eraldada või peita. Tõlkefailid koosnevad teatavast arvust inglise ja sihtkeele paaridest, mida nimetatakse ühikuteks. Ühik vastab tavaliselt kasutajaliidese ühele stringile või dokumentatsiooni ühele lõigule. Esimeses mitmerealises redigeerimiskastis näidatakse paari algkeelset osa. Teises mitmerealises redigeerimiskastis näidatakse paari tõlgitud osa. Ühikute vahel saab liikuda kas vaate Tõlkeühikud või klahvide Page Down ja Page Up abil.

Ühik võib olla tõlgitud või tõlkimata. Tõlgitud ühik võib olla valmis või pooleli (viimase asemel on mõnikord kasutusel ka mõisted kahtlane). Kui ühik on pooleli, näidatakse tõlget kaldkirjas. Lokalize võimaldab hõlpsalt liikuda ühikute vahel vastavalt nende olekule. Kiirklahvid leiab menüüst Liikumine. Akna allservas olekuribal näeb aktiivse stringi numbrit, stringide koguarvu, tõlkimata stringide koguarvu, pooleli stringide koguarvu ja aktiivse stringi olekut. Liikudes käsitletakse tõlkimata ühikuid pooleli ühikutena. Samuti võib kasutada tõlkeühikute vaate filtreerimisvalikuid. Klahvi Page Down abil saab filtreeritud vaates liikuda järgmisele ühikule.

Peaaknasse võib lisada muidki sektsioone, näiteks Alternatiivtõlked, Esmane sünkroonimine, Teisene sünkroonimine, Binaarühikud, mida saab teha peamenüüs SeadistusedTööriistavaated abil.