Mis juhtub ühendumisel

Märkus: enne ühendumist kontrolli, kas sihtarvuti (server) on ikka võrgus kättesaadav ja kui vaja, ka seda, kas selle tulemüür on korrektselt seadistatud või välja lülitatud.

Mil moel sa ka ühendust ei looks, küsib Remote Desktop Connection igatahes seejärel sinu seisukohta võrguühenduse kohta, nagu näha pildil:

Remote Desktop Connection ühenduse kiiruse valimine

Kiiruse juures on VNC protokolli puhul kolm võimalust:

  • Kõrge kvaliteet (LAN, otseühendus), mis on vaikeväärtus. Sa saad sellisel juhul hinnata, kuidas see sobib, enne kui valida mõni kehvem kiirus, mis küll ka võrku vähem koormab.

  • Keskmine kvaliteet (DSL, kaabel, kiire internet).

  • Madal kvaliteet (modem, ISDN, aeglane internet).

Kui kasutad alati üht ja sama ühendust, võid eemaldada märke kastist Selle masina korral näidatakse dialoogi uuesti, misjärel edaspidi antud masina korral enam ühenduse tüübi kohta küsimusi ei esitata, seda muidugi juhul, kui ei muutu selle nimi. Kui näiteks masinal on kaks nime ja sa eemaldad sellest kastist märke, siis edaspidistel ühendustel tolle masinaga ajal, mil ta kannab sama nime, dialoogi enam ei näidata, küll aga näidatakse seda siis, kui sama masin kasutab muud nime või IP aadressi.

Vali kohane kiirus ja klõpsa jätkamiseks nupule OK.

Ühenduse olekut näeb kaardil asuva ikooni järgi.

Sõltuvalt serveri seadistustest võidakse sinu käest küsida (tegelikult peaaegu kindlasti küsitaksegi), parooli enda autentimiseks serveril. Remote Desktop Connection paroolidialoog näeb välja selline.

Remote Desktop Connection võib salvestada parooli tulevasteks ühendusteks sama masinaga. Selleks kasutatakse KDE turvalaeka KWallet abi. Kui soovid seda, märgi ära kastike Parool jäetakse meelde (KWallet).

Remote Desktop Connection parooli sisestamine

Pärast edukat autentimist luuakse ühendus kaugmasinaga ning võid asuda Remote Desktop Connection abil kaugtöölauda uurima või ka seal tegutsema.