Veebilehitsemine

Krishna Tateneni

Tõlge eesti keelde: Marek Laane
Versioon KDE
4.10 (2011-11-11)

Veebilehitsemine

Veebilehitseja Konquerori moodul võimaldab seadistada KDE integreeritud veebilehitseja Konqueror käitumist.

Valiku Järjehoidja lisamisel küsitakse nime ja kataloogi sisselülitamisel lubab Konqueror muuta järjehoidja nime ja valida kataloogi, kuhu lisatav järjehoidja salvestatakse.

Valiku Järjehoidjaribal näidatakse ainult märgitud järjehoidjaid sisselülitamisel näitab Konqueror järjehoidjaribal ainult neid järjehoidjaid, mille oled ära märkinud järjehoidjate redaktoris.

Järgmist valikut kasutades on võimalik automaatse lõpetamise lubamine vormides. Kasti ära märkides püüab Konqueror meeles pidada vormi küsimustele antud vastuseid ning täita sobivuste korral sinu eest ka muud vormid.

Seda, kui palju elemente Konqueror peaks meeles hoidma, saab määrata kerimiskastiga Maksimaalne soovituste arv

Märkus

Loomulikult on ka juhul, kui lased Konqueroril enda eest vormi täita, selles võimalik enne vormi saatmist muudatusi teha!

Järgmine valik on Lingil olles muudetakse kursorit. Kui see on lubatud, muutub hiirekursori kuju (tavaliselt käeks), kui ta satub hüperlingi kohale. See muudab viitade tuvastamise hõlpsamaks, mis on eriti kasulik siis, kui nad esinevad näiteks pildina.

Valiku Klõps keskmise nupuga avab valitud URL-i sisselülitamisel avab Konqueror hiire keskmise nupu klõpsu peale aknas valitud URL-i.

Väga mugav võimalus on Parem klõps viib lehitsemise ajaloos tagasi, mis tähendab seda, et klõps hiire parema nupuga tühjal alal (st. mitte viidal) Konquerori aknas toimib, nagu oleks klõpsatud tööriistariba nupul Tagasi.

Märkekast Automaatse viivitusega uuestilaadimise/suunamise lubamine lubab veebilehekülgedel saata sind ilma sinupoolse sekkumiseta uuele leheküljele. Sageli on see kasulik võimalus, näiteks kui veebilehekülg on vahetanud oma URL-i. Paljud veebitegijad jätavad sellisel juhul vanale aadressile lehekülje, mis teatab, et lehekülg on mujale viidud, soovitavad sul järjehoidjat redigeerida ja suunavad seejärel automaatselt uuele veebileheküljele. Kuid see võimalus võib tekitada väärkasutuse korral segadust või arusaamatust, mistõttu on ka neid, kes eelistavad selle keelata.

Hõlbustusklahvide lubamine Ctrl-klahviga: veebilehtede vaatamise ajal klahvile Ctrl vajutamine aktiveerib hõlbustusklahvid. Märke eemaldamine kastist lülitab selle võimaluse välja. Muudatuse rakendamiseks tuleb Konqueror taaskäivitada.

DNT-päise saatmine, et veebilehed teaksid, et sa ei soovi jälgimist. Märkimisel antakse veebilehtedele teada, et sa ei soovi oma veebilehitsemise harjumuste jälgimist.

Veebilehekülgede paroolide salvestamise pakkumine. Märkimata jätmisel ei küsita, kas salvestada veebilehekülgede paroole