AdBlocK filtrid

Krishna Tateneni

Tõlge eesti keelde: Marek Laane
Versioon KDE
4.8 (2011-11-22)

Konqueror AdBlocK on võimalik seadistada asendama või eemaldama veebilehekülgedelt pilte või raame vastavalt määratud filtritele.

Filtrite lubamine lülitab sisse või välja URL-filtrite nimekirja kasutamise.

Kui Filtreeritud pildid peidetakse on sisse lülitatud, eemaldatakse blokeeritud pildid täielikult leheküljelt ja nende all olnud ruum täidetakse. Kui see pole sisse lülitatud, näidatakse filtreeritud piltide asemel kohatäitjast pilti.

Käsitsi filter

Kaardi põhiosa moodustab URL-ide nimekiri, millega võrreldakse pildi- ja raaminime otsustamaks filtreerimise tulemust. Määrangutes võib kasutada ka metamärke.

Loendikasti kohal oleva tekstikastiga Otsing saab sobivaid kirjeid filtreerida lennult.

Filtrid võivad olla kas failistiilis metamärkidega stringid (nt. http://www.site.com/ads/*) või puhtad regulaaravaldised, milles filter on ümbritsetud kaldkriipsudega (nt. //(ads|dclk)\./).

Kõigile filtritele võib ette lisada @@, mis asetab iga sobiva URL-i lubatute loendisse, mida arvestatakse enne kõik musta nimekirja blokeerivaid filtreid.

Import ja eksport lubavad aktiivse filtrite nimekirja tekstifailina salvestada või selle tekstifailist avada. Fail algab päisereaga [AdBlock], millele järgnevad eraldi ridadel kõik filtrid. Ridu, millele eelneb hüüumärk (!), koheldakse kommentaaridena, mis võimaldab filtreid selgitada või nimetada.

Märgi loendis kirje, kui soovid seda tekstikastis muuta või üldse eemaldada. Sisesta siia uue filtri string ja lisa see loendisse nupuga Lisa.

Automaatne filter

See kaart näitab eelnevalt määratud AdBlock filtrite kirjete nimesid ja URL-e. Kirje sisselülitamiseks märgi kastike filtri nime kõrval ja kohanda automaatse uuendamise intervalli (vaikimisi 7 päeva).

Kui AdBlock filter on sisse lülitatud, näeb olekuriba paremas servas ikooni. Ikoonile hiire parema nupuga klõpsates avanevas kontekstimenüüs leiab käsud kõigi veebilehel blokitavate elementide näitamiseks, vastava Süsteemi seadistuste mooduli avamiseks ning saidi või lehekülje blokeerimise ajutiseks lõpetamiseks.

Klõps hiire vasaku nupuga näitab samuti kõigi avatud veebilehekülje blokitud elementide dialoogi. Selles dialoogis saab uusi filtreid otse lisada, ilma et oleks vaja avada Süsteemi seadistuste moodulit.