Peatükk 1. KImageMapEditori kasutamine

KImageMapEditor on KDE HTML-hüperpiltide redaktor. See võimaldab luua ja muuta HTML-hüperpilte.

Pilt

KImageMapEditori peaaken

Üks levinud kasutamisviise on maailmakaart, millel iga riik on omaette hüperpilt. Kaardil riigile klõpsates avatakse link valitud riigi juurde.

Hüperpildi loomine nõuab järgmisi samme:

Pildifaili (png, jpg, gif) või HTML-faili laadimine kettalt või lohistamine pildialasse. Vali pilt dokis Pildid.

Hüperpildi lisamine, valides menüükäsu HüperpiltUus hüperpilt ja sisestades hüperpildi nime.

Nüüd on aktiivne ka menüü Tööriistad, mille abil saab valida sobiva geomeetrilise kujundi, näiteks ringjoon, ristkülik, hulknurk või vabakäehulknurk ja määratleda pildil klõpsatava ala.

Avaneb Ala sildi redaktor. Kaardil Üldine tuleb sisestada atribuudid HREF (lingi sihtmärgi URL), Alt. tekst, Sihtmärk ja Tiitel.

Kaardil Koordinaadid on näha kujundi geomeetrilised andmed. Väärtusi muutes saab kohandada pildi suurust ja asukohta ning muutused on otsekohe näha. Suurust ja asukohta saab muuta küll ka hiire abil.

Ala sildi redaktori avamiseks juba defineeritud hüperpildi korral vali menüüst Redigeerimine või ala kontekstimenüüst käsk Omadused.

Menüükäsuga HüperpiltNäita HTML-i saab näha hüperpildi genereeritud HTML-koodi.

Seejärel vali menüükäsk PiltRedigeeri usemap'i... ja sisesta usemap'i väärtusena hüperpildi nimi. Salvesta oma töö menüükäsuga FailSalvesta. Ava HTML-fail Konqueroris kontrollimaks, et hüperpilt toimib nii nagu vaja.

KImageMapEditori seadistuvalikuid pakub seadistustedialoog, mille saab avada menüükäsuga SeadistusedKImageMapEditori seadistamine...

KImageMapEditori seadistustedialoog

KImageMapEditori seadistustedialoog