Sildi ja haru omistamine

Me puudutame siin ainult sildi ja haru omistamise tehnilist külge. Kui oled lihtsalt hoidla kasutaja, mitte administraator, ei pruugi sellised probleemid sul ette tullagi. Kui aga oled administraator, tuleks esmalt tutvuda sildi omistamisega seotud mittetehniliste küsimustega, et saada arusaam, kui aeganõudev ja vigaderohke võib ühe projekti erinevate harude haldamine olla. Mõningaid lisamaterjale selle kohta pakub käsiraamatu lisa.

Sildi omistamisega tuleb tegemist teha enamasti väljalaske korral, et alati oleks võimalik pöörduda hõlpsasti tagasi projekti sellel hetkel valitsenud olukorra juurde. Silt on tavaliselt ühtlustatud projektinime ja versiooninumbriga. Näiteks Cervisia 1.0 silt on CERVISIA_1_0. Cervisia kasutab otsustamisel, milline on sobilik silt, CVS rangeid reegleid: see peab algama tähega ning sisaldama vaid tähti, numbreid, sidekriipse ja alakriipse.

Tavaliselt omistatakse silt kogu projektile (kuigi CVS lubab mõistagi sildi omistada ainult alamprojektile). Selleks vali ülemkataloog ning seejärel menüükäsk MuudSilt/haru. Sisesta dialoogis sildi nimi, vajuta klahvi Return ja asi ants!

Haru loomine ei ole tegelikult märgatavalt keerulisem: märgista sildi omistamise dialoogis kast Luuakse selle sildiga haru. Olemasolev silt on võimalik ka kustutada, selleks vali peaaknas menüükäsk MuudEemalda silt.

Haru omistamise veel üks aspekt on muudatuste ühendamine harust käesolevasse harru. Kui kavatsed seda teha, vali menüükäsk MuudÜhenda.... Ilmuv dialoog pakub kaks võimalust:

Ühendada kõik harus tehtud muudatused käesolevasse harru. Selleks märgi ära Ühenda harust ja kirjuta haru, millest soovid ühendada. Cervisia annab seejärel käsu

cvs update -j haru_loomise_kuupäev

Ühendada ainult haru kahe sildi vahelised muudatused. Seda on vaja siis, kui ühendad mitmel korral samast harust põhiharru. Selleks märgi ära Ühenda siltidevahelised muudatused ning sisesta (õiges järjekorras) kaks silti. See tähendab käsku

cvs update -j haru_loomise_kuupäev1 -j haru_loomise_kuupäev2