Peaaken, faili olek ja uuendamine

Cervisia käivitamisel ja kohaliku koopia avamisel menüükäsuga FailAva liivakast... võid näha Cervisia peaaknas kaht põhiosa: üleval asub avatud kohaliku koopia hierarhiline puuvaade, all näidatakse CVS käske, mida Cervisia annab sinu sooritatud ülesannete täitmiseks, samuti nende käskude väljundit.

Vaikimisi ei näita Cervisia alamkataloogides leiduvaid faile ning sul tuleb klõpsata kataloogidel, mille sisu soovid näha. Kohaliku koopia kõigi failide nägemiseks kasuta menüükäsku VaadeRulli failipuu lahti. Kui soovid nüüd jälle taastada algseisu, vali menüükäsk VaadeRulli failipuu kokku.

Vastavalt failide .cvsignore seadistustele ei ole näha faile, mida tavaliselt ei soovita hoidlas näha, nt. objektifaile. Iga faili korral on näha selle olek. Vaikimisi on see "Tundmatu", sest Cervisia ei hangi infot enne, kui oled valinud menüükäsu FailVärskenda või FailOlek. Sellisel moel on sul võimalik üht-teist ära teha isegi juhul, kui puudub püsiühendus CVS serveriga.

Joonis 2.4. Cervisia peaaken

Cervisia peaaken

Käsud menüüs Fail rakenduvad üldiselt ainult failidele, mis on parajasti ära märgitud. Märkida saab ka katalooge. Vali seejärel FailOlek või vajuta klahvi F5. Cervisia annab siis korralduse

cvs update -n failinimed

märgitud failide olekuinfo hankimiseks. Arvesta, et Cervisia liigub rekursiivselt alamkataloogidesse ainult juhul, kui vastav võimalus menüüs Seadistused on sisse lülitatud. Vastavalt faili staatusele on veerus Olek näha järgmised märked:

Lokaalselt muudetud

See tähendab, et faili on muudetud võrreldes hoidlas oleva versiooniga.

Lokaalselt lisatud

See tähendab, et faili ei ole hoidlas, küll aga sinu töökataloogis ja et see on märgitud imporditavaks. Hoidlasse jõuab see siiski alles pärast sinna sissekande tegemist.

Lokaalselt eemaldatud

See tähendab, et oled märkinud faili eemaldatavaks, kuid see on hoidlas siiski veel alles. Hoidlast eemaldatakse see alles pärast sinna sissekande tegemist.

Vajab värskendamist

Seda näeb siis, kui hoidlas on olemas uuem versioon, nt. kui keegi on sellesse mingi muudatuse teinud. Tavaliselt valitseb sinus kange kihu seda faili uuendada, et oma töökataloog ajakohasena hoida.

Vajab paikamist

Sisuliselt on see sama, mis eelmine. Erinevuseks on see, et uuendamise korral saadab CVS server kogu faili asemel ainult paiga.

Vajab ühendamist

See annab märku, et vajalik on antud faili töökataloogis eksisteeriva versiooni ühendamine hoidlas oleva versiooniga. See juhtub tavaliselt siis, kui oled faili muutnud ning samal ajal on seda teinud ka keegi teine. Kui valid uuendamise, liidetakse hoidlas olevad muutused sinu faili. Konflikti korral (st. kui keegi on muutnud mõnda rida, mida sinagi oled muutnud, aga teisiti) saab uueks olekuks "Konflikt".

Värske

Näitab, et fail on samane hoidlas oleva versiooniga.

Konflikt

Seda näidatakse siis, kui failis leidub konfliktimärgiseid. See võib juhtuda näiteks siis, kui oled faili varem värskendanud, kuid konfliktid lahendamata jätnud.

Pole CVSis

Näitab, et faili ei ole registreeritud CVS-hoidlas. Kui soovid, et see oleks kättesaadav ka teistele, tuleb see hoidlasse lisada. Kui aga mitte, võiksid selle nime lisada oma faili .cvsignore.

Nüüd, kus oled saanud ülevaate CVS-i hetkeolekust, võib tekkida soov võtta ette värskendamine. Märgi mõned failid (või ka kataloogipuu juur, mis võrdub kõigi selles kataloogis olevate failide märkimisega). Vali FailVärskenda (kuigi tegelikult võiks seda käsku kasutada kohe seanssi alustades). Mõne faili olek võib muutuda. Tavaliselt uuendatakse faile, mille olek oli "Vajab paikamist" või "Vajab värskendamist". Nüüd võivad olekuveergu ilmuda mõningad uued elemendid:

Värskendatud

Näitab, et faili on hoidlast värskendatud.

Paigatud

Näitab, et CVS server on saatnud failile paiga ja et see on edukalt lisatud. Kui see hästi ei õnnestunud, sest tekkis konflikt sinu tehtud ja kellegi teise hoidlasse saadetud muudatuste vahel, saab olekuks Konflict.

Kindlasti märkad, et vastavalt olekule on ridadel erinev värv. Need on valitud mingil määral peegeldama oleku prioriteetsust. Näiteks konfliktiga fail on märgitud punasega, mis annab märku, et konflikt tuleks lahendada, enne kui failiga edasi tegutseda. Kui kataloogis on palju faile, võib siiski ülevaade kaotsi minna. Täpsema info saamiseks mitte-päris-tavalise olekuga failide kohta klõpsa veerul Olek. Nimekiri sorteeritakse siis vastavalt prioriteedile, nii et kogu oluline info koondub nimekirja esiotsa. Et näha taas tähestiku järgi sorteeritud nimekirja, klõpsa veerul Faili nimi.