Розділ 4. Імпортування та створення коду

Umbrello UML Modeller є інструментом для моделювання за допомогою UML, а отже його основним призначенням є допомогти вам у аналізі і розробці ваших систем. Крім того, для створення містка між вашими розробками і їх реалізаціями Umbrello UML Modeller надає вам змогу створювати початкові коди програм різними мовами програмування. Якщо ви забажаєте почати використання UML у вже створеному проєкті C++, Umbrello UML Modeller може допомогти вам створити модель вашої системи за початковими кодами шляхом аналізу вашого початкового коду та імпортування знайдених у ньому класів.

Створення коду

Umbrello UML Modeller може створювати початкові коди різними мовами програмування на основі вашої моделі UML, це допоможе вам розпочати реалізацію вашого проєкту. Створений код складатиметься з оголошень класів з їх методами та атрибутами, отже вам залишиться лише «заповнити порожні місця» реалізацією дій, передбачених у ваших класах.

У версії Umbrello UML Modeller 2 реалізовано підтримку створення коду для мов програмування ActionScript, Ada, C++, C#, D, IDL, Java™, JavaScript, MySQL та Pascal.

Як створити код

Для того, щоб створити за допомогою Umbrello UML Modeller початкові коди, вам спершу слід створити або завантажити модель, у якій міститиметься принаймні один клас. Коли ваша модель буде готова для створення коду, оберіть пункт Майстер створення коду з меню Код, щоб запустити майстер, за допомогою якого ви зможете пройти всіма кроками процесу створення коду.

Першим кроком буде вибір класів, для яких ви бажаєте створити початкові коди. Типово, буде обрано всі класи вашої моделі, ви зможете вилучити ті з них, для яких створювати код не потрібно, пересуванням відповідних записів до списку, розташованого у лівій частині вікна.

На наступному кроці майстер надасть вам змогу змінити параметри, які буде використано інструментом створення коду під час запису вашого коду. Можна змінити такі параметри:

Параметри створення коду у Umbrello UML Modeller

Параметри створення коду у Umbrello UML Modeller

Параметри створення

Докладність коментарів

За допомогою параметра Записувати коментарі документації, навіть якщо елементи порожні можна наказати засобу створення коду записати коментарі у стилі /** тру-ля-ля */, навіть якщо блоки коментаря є порожніми. Якщо ви додавали документацію до ваших класів, методі або атрибутів вашої моделі, засіб створення коду запише ці коментарі у вигляді документації Doxygen безвідносно до того, чи позначите ви цей параметр, але, якщо ви позначите цей пункт Umbrello UML Modeller запише блоки коментарів для всіх класів, методів та атрибутів, навіть якщо у самій моделі документації не було, у останньому випадку вам слід буде виконати документування ваших класів безпосередньо у початкових кодах програми.

Позначення пункту Записувати коментарі у розділи, навіть якщо розділ порожній призведе до того, що Umbrello UML Modeller запише коментарі до коду програми для відокремлення різних розділів класу, наприклад «публічних (public) методів» або «Атрибутів» перед відповідними розділами. Якщо ви позначите цей пункт, Umbrello UML Modeller запише коментарі для всіх розділів класу, навіть якщо розділ є порожнім. Наприклад, програма запише коментар зі словами «protected methods» (захищені методи), навіть якщо у вашому класі немає захищених методів.

Теки

Записати всі створені файли в теку:. Тут вам слід обрати теку, до якої Umbrello UML Modeller має записати створені коди програми.

За допомогою пункту Включати файли заголовків з теки: ви можете вставити заголовки на початок кожного зі створених файлів. Файли заголовків можуть містити відомості про авторські права або ліцензування програми, а також змінні, які має бути обчислено під час створення. Щоб дізнатися, яким чином можна скористатися цими змінними для заміни вашого імені або поточної дати під час створення файлів, ви можете переглянути файли шаблонів заголовків, які постачаються разом з Umbrello UML Modeller.

Правила перезапису

За допомогою цього пункту можна визначити поведінку Umbrello UML Modeller, якщо програма виявить, що файл, який вона бажає створити вже існує у теці призначення. Umbrello UML Modeller не може змінювати вже існуючих файлів коду, отже вам залишається обрати між перезаписом існуючого файла, пропуском створення цього окремого файла або наданням дозволу Umbrello UML Modeller на створення файла з іншою назвою, яку обере програма. Якщо ви використаєте варіант з іншою назвою, Umbrello UML Modeller додасть певний суфікс до назви файла.

Мова

Типово, Umbrello UML Modeller створить код мовою програмування, яку ви обрали як активну мову, але у майстрі створення коду ви можете змінити цей вибір і обрати іншу мову.

Створення за допомогою майстра створення

На третьому і останньому кроці майстер покаже вам стан процесу створення коду. Вам залишиться лише натиснути кнопку «Створити», щоб програма створила потрібні вам класи.

Пам’ятайте, що параметри, які ви оберете під час створення коду за допомогою майстра, будуть чинними лише під час поточного сеансу створення коду. Після наступного запуску майстра вам знову потрібно буде обирати значення цих параметрів (адресу вашої теки з заголовками, правила перезапису тощо). Встановити типові значення, які використовуватиме Umbrello UML Modeller можна у розділі Створення коду параметрів Umbrello UML Modeller, вікно яких можна відкрити за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати Umbrello UML Modeller...

Якщо ви вказали належні значення параметрів створення коду і бажаєте одразу перейти до створення коду без використання майстра, ви можете обрати пункт Створити весь код з меню Код. Програма створить код для всіх класів у вашій моделі на основі поточних параметрів (зокрема значень теки виводу даних і правил перезапису, отже будьте обережні).