Додавання і вилучення діаграм

Ваша модель UML складатиметься з набору елементів UML і зв’язків між ними. Але ви не зможете безпосередньо побачити вашу модель, для того, щоб її оглянути вам потрібні будуть Діаграми.

Створення діаграм

Щоб створити нову діаграму у вашій моделі просто оберіть тип діаграми, яка вам потрібна, з підменю Створити меню Діаграма, а потім вкажіть назву діаграми. Програма створить діаграму і зробить її активною, — ви негайно зможете побачити її у перегляді дерева.

Пам’ятайте, що у Umbrello UML Modeller широко використовуються контекстні меню: ви можете навести вказівник на теку у перегляді дерева, клацнути правою кнопкою миші і обрати потрібний тип діаграми з підменю Створити контекстного меню. Зауважте, що ви можете створювати діаграми випадків використання лише у теках перегляду випадків використання, а інші типи діаграм можна створювати лише у теках логічного перегляду.

Вилучення діаграм

Якщо вам потрібно вилучити діаграму з вашої моделі, для цього слід зробити її активною і обрати пункт Вилучити з меню Діаграма. Такого ж результату можна досягти вибором пункту Вилучити з контекстного меню перегляду дерева.

Оскільки вилучення діаграми є відповідальною дією, яка може призвести до втрати результатів роботи, якщо її здійснено випадково, Umbrello UML Modeller проситиме вас підтвердити дію з вилучення перед її виконанням. Після вилучення діаграми і збереження файла скасувати наслідки дії з вилучення буде неможливо.

Перейменування діаграм

Якщо ви бажаєте змінити назву існуючої діаграми, ви можете зробити це за допомогою пункту «Перейменувати» з контекстного меню діаграми у перегляді дерева.

Іншим способом перейменування діаграми є використання діалогового вікна властивостей, яке можна відкрити за допомогою пункту «Властивості» контекстного меню або подвійного клацання на позначці теки у перегляді дерева.