Розділ 4. Поле для гри

Основні дії

Поле для гри (докладно)

Метою гри є збирання початкового зображення з його шматочків.

У рухомому вікні попереднього перегляду буде показано остаточний вигляд зображення. Наказати програмі показати або приховати це вікно можна за допомогою відповідної кнопки панелі інструментів або пункту меню. Докладніший опис можна знайти у відповідному розділі.

Якщо ви хочете спробувати зіграти зі складанкою, у якій кількість шматочків перевищує 300, будь ласка, після читання цього розділу ознайомтеся з розділом, присвяченим складанню великих складанок.

Пересунути окремий шматочок можна наведенням на нього вказівникам миші, натискання лівої кнопки миші і перетягування шматочка у потрібне місце. Під час і після перетягування шматочок залишатиметься позначеним і підсвіченим. Щоб перетягнути одразу декілька шматочків, спочатку позначте ці шматочки, потім перетягніть усю групу за один з позначених шматочків. Решту дій описано нижче.

Позначити і підсвітити декілька шматочків можна утримуючи натиснутою клавішу Ctrl під час клацання на шматочках або утримуванням натиснутою лівої кнопки миші під час обведення набору шматочків. Також натисканням клавіші Ctrl під час клацання лівою кнопкою миші можна збільшити або зменшити набір позначених шматочків.

Щоб зняти позначення і підсвічування, просто клацніть на порожньому місці на полі або на шматочку, який ще не було позначено.

Якщо ви пересунете шматочок так, що він опиниться поряд з сусіднім, програма автоматично пов’яже ці шматочки між собою (1). Після прив’язування шматочки вже не можна буде відокремити. На відміну від реальних складанок у цій грі ви не зможете з’єднати два шматочки, розташовані у різних частинах зображення, навіть якщо це фізично можливо.

За допомогою смужки поступу, розташованої під полем для гри, програма показуватиме вам поступ складання (2). Palapeli автоматично зберігатиме дані про поступ після кожного ходу, отже, зазвичай, вам не слід перейматися постійним зберіганням даних на диск.

Зменшити або збільшити масштаб на полі для гри скористайтеся прокручуванням коліщатка миші, повзунком у нижній правій частині вікна програми або кнопками, розташованими поруч з цим повзунком (3).

Пересунути область перегляду на полі для гри у будь-якому напрямку можна перетягуванням вказівника миші з одночасним утримуванням натиснутою правої кнопки миші.

Пересувати шматочки можна лише у межах поля для гри. Межу цього поля позначено світлою прямокутною формою. Після того, як ви пересунете шматочок до цієї межі (4), програма автоматично збільшить розміри поля для гри, щоб надати вам більше місця для пересування шматочків. Якщо навести вказівник миші на межу світлої області, програма змінить форму вказівника на двобічну стрілку, що означатиме, що ви можете змінити розміри поля для гри перетягуванням його меж за допомогою вказівника миші (достатньо утримувати натисненою ліву кнопку миші і перетягнути вказівник).

Ви можете заблокувати розміри поля для гри натисканням невеличкої кнопки (5), розташованої праворуч від смужки поступу. Після цього затінена область (4) зробиться темнішою, а перетягування шматочків до межі вже не призводитиме до збільшення поля для гри. Розміри поля для гри можна буде змінити вручну.