Дії за допомогою миші

Як ми вже зазначали у попередньому розділі, існує багато способів керування полем для гри Palapeli за допомогою миші. Ви можете самі призначити відповідні дії до кнопок миші в уподобаний вами спосіб. Докладніший опис налаштування наведено у розділі Налаштування гри. У наведеному нижче списку викладено резюме можливих дій за допомогою миші:

Зміна розмірів поля гри перетягуванням його країв

Типово цю дію пов’язано з лівою кнопкою миші.

Пересування шматочків перетягуванням

Якщо ви наведете вказівник миші на шматочок, натиснете кнопку миші і перетягнете вказівник, шматочок перетягнеться з ним. Якщо було позначено декілька шматочків, перетягатимуться всі шматочки. Типово цю дію пов’язано з лівою кнопкою миші.

Пересування поля огляду перетягуванням

За допомогою цієї дії можна пересунути усе поле огляду на полі для гри у довільному напрямку. Типово, цю дію пов’язано з натисканням правої кнопки миші.

Позначення декількох шматочків обведенням

Якщо ви наведете вказівник не на шматочок, а на вільне місце поля для гри і натиснете кнопку миші, після перетягування вказівника буде створено область позначення. Після того, як ви відпустите кнопку миші, всі шматочки у області позначення буде позначено. Позначення з усіх інших шматочків буде знято. Типово цю дію пов’язано з лівою кнопкою миші.

Позначення декількох шматочків одразу

Якщо ви наведете вказівник на непозначений шматочок і клацнете кнопкою миші, шматочок буде позначено. Якщо шматочок вже було позначено, після клацання позначення з нього буде знято. Цим можна скористатися для коригування позначення обведенням. Типово цю дію пов’язано з лівою кнопкою миші, скористатися нею можна, лише якщо ви утримуєте натиснутою клавішу Ctrl.

Зняття позначення та підсвічування

Просто клацніть на порожньому місці на полі або на шматочку, який ще не було позначено.

Зменшення або збільшення масштабу поля для гри

Ця дія тотожна до дії, яка виконується у відповідь на натискання кнопок, розташованих по обидва боки від повзунка (3) на смужці стану. Типово цю дію пов’язано з коліщатком миші.

Перемикання між переглядом зблизька та віддаленим переглядом складанки

За допомогою цієї дії можна перемикатися між режимом перегляду зблизька та режимом віддаленого перегляду ділянки під вказівником миші. Основним призначенням дії є полегшення керування масштабом у великих складанках (понад 300 шматочків). Докладніший опис можна знайти у відповідному розділі. Типово, цю дію пов’язано з клацанням середньою кнопкою миші (коліщатком).

Перенесення шматочків на панель для шматочків або з неї

За допомогою цієї дії ви можете спростити збирання, упорядковування та пересування шматочків у великих складанках (понад 300 шматочків) без перетягування зі скиданням. Нею також можна скористатися і для невеличких складанок. Докладніший опис наведено у відповідному розділі. Типово дію пов’язано із клацанням лівою кнопкою миші, якщо при цьому натиснуто клавішу Shift.

Увімкнути/Вимкнути стан блокування поля для гри

Ця дія тотожна дії, яка виконується після натискання кнопки (5) на смужці стану. Типово цю дію не пов’язано з жодною з кнопок миші, але ви можете пов’язати її з кнопкою за допомогою діалогового вікна налаштування.

Гортати поле огляду горизонтально і Гортати поле огляду вертикально

Типово цю дію не пов’язано з коліщатком миші, але ви можете пов’язати її з кнопкою за допомогою діалогового вікна налаштування.