Розділ 6. Огляд інтерфейсу

Нижче описано дії, які можна виконати за допомогою меню Palapeli. Доступ до деяких з них також можна отримати за допомогою кнопок на панелі інструментів та відповідних клавіатурних скорочень.

ГраСтворити складанку... (Ctrl+N)

Відкриває діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете створити складанку на основі зображення, що зберігається на вашому диску. Докладніше про це у відповідному розділі. Додаткові зауваження щодо створення складанок з 300 або більшої кількості шматочків можна знайти у цьому розділі.

ГраІмпортувати з файла...

Після отримання файла складанки Palapeli (такі файли зазвичай позначаються суфіксом назви .puzzle), ви можете скористатися цією кнопкою для імпортування складанки до вашої збірки. Крім того, почати гру можна простим натисканням позначки файла складанки у обраному вами інструменті керування файлами, але після імпортування пункт складанки з’явиться у вашій локальній збірці, отже ви зможете безпечно вилучити отриманий файл складанки.

ГраЕкспортувати до файла

За допомогою цієї кнопки можна експортувати позначені складанки до файлів з метою наступного передавання їх вашим друзям, оприлюднення у мережі або створення резервної копії вашої збірки.

ГраВилучити складанку

Будь-яку з позначених вами складанок у списку складанок буде назавжди вилучено з вашої збірки.

Застереження

Наслідки цієї дії неможливо скасувати.

ГраПочати складанку з початку…

Перемішати усіх шматочки і вилучити збережені дані щодо складання поточної складанки.

ГраВийти (Ctrl+Q)

Завершити роботу Palapeli.

ХідСтворити панель для шматочків... (C)

Створити тимчасову панель для зберігання і упорядковування шматочків. Докладніший опис використання панелей для шматочків можна знайти у відповідному розділі.

ХідВилучити панель для шматочків (D)

Вилучити тимчасову панель для шматочків, якщо вона є порожньою.

ХідПозначити усі шматочки на панелі (A)

Позначити усі шматочки на позначеній панелі для шматочків (контури позначених шматочків буде підсвічено синім кольором).

ХідПеревпорядкувати шматочки (R)

Перевпорядкувати позначені шматочки на панелі для шматочків або полі для складання, розташувавши їх у вузлах прямокутної сітки.

ПереглядНазад до збірки

Повернутися до збірки, щоб вибрати іншу складанку. Цим пунктом можна скористатися лише під час розв’язування складанки.

ПереглядПерегляд

Увімкнути або вимкнути показ вікна попереднього перегляду із зібраним зображенням. Наведіть вказівник миші на це вікно, щоб збільшити зображення.

ПереглядЗбільшити (Ctrl++)

Збільшити масштаб.

ПереглядЗменшити (Ctrl+-)

Зменшити масштаб.

ПараметриУвімкнути усі повідомлення

Надає змогу увімкнути усі повідомлення, вимкнені позначенням пункту Не показувати більше це повідомлення у діалогових вікнах підтвердження дій Palapeli.

ПараметриПоказати смужку стану

Вмикає або вимикає показ смужки поступу і кнопок, розташованих під полем для гри. Використання цього пункту нічого не змінить на панелі збірки складанок.

ПараметриНалаштувати Palapeli...

Відкриває діалогове вікно налаштування гри. Докладніше про це вікно можна дізнатися з розділу Налаштування гри.

Крім того, у Palapeli передбачено типові для KDE пункти меню Параметри і Довідка. Щоб дізнатися більше, ознайомтеся з розділами щодо меню «Параметри» та меню «Довідка» підручника з основ роботи у KDE.