Створення розкладок клавіатури

Створювати власні розкладки клавіатури можна за допомогою вбудованого редактора програми «Навчання машинопису». Найкращим варіантом дій є створення нової розкладки на основі вже створеної розкладки, тобто копіювання цієї розкладки з наступним внесенням до неї потрібних вам змін.

Властивості розкладки клавіатури

Властивості розкладки клавіатури можна визначити за допомогою майстра створення розкладок клавіатури програми «Навчання машинопису». Викликати вікно цього майстра можна за допомогою натискання кнопки на панелі інструментів вікна Редактор курсів та розкладок клавіатури.

За допомогою першої частині майстра створення даних програми «Навчання машинопису» ви можете вибрати тип даних. Виберіть пункт Розкладка клавіатури і натисніть кнопку Далі.

Вибір типу

За допомогою другої сторінки майстра ви можете вибрати заголовок і назву розкладки.

Друга сторінка майстра створення розкладки

Заголовок розкладки є важливим для пришвидшення доступу до неї у списку меню налаштовування програми «Навчання машинопису» та для показу статистичних даних.

Назва розкладки використовуватиметься самою програмою «Навчання машинопису».

Третя сторінка майстра створення розкладки

За допомогою третьої сторінки майстра ви можете вибрати якусь з вже створених розкладок як шаблон для вашої розкладки. Виберіть пункт розкладки зі списку і натисніть кнопку Завершити.

Вікно редагування нової розкладки

У відповідь програма «Навчання машинопису» відкриє вікно редактора розкладок, готове до введення даних вашої розкладки клавіатури.

Додавання клавіш

Скористайтеся кнопкою Звичайна клавіша, щоб додати нову звичайну клавішу, або кнопкою Спеціальна клавіша, щоб додати нову спеціальну клавішу (клавішу-модифікатор, Пробіл, Backspace, Tab, Caps Lock або Enter) до розкладки. Кнопкою Вилучити можна скористатися для вилучення позначеної клавіші з розкладки. Масштаб зображення розкладки можна змінювати за допомогою повзунка у лівій частині панелі інструментів редактора.

Параметри окремих клавіш можна змінювати за допомогою нижньої панелі вікна редактора.

Звичайні клавіші

Змінити розмір або параметри клавіші доволі просто.

Почніть з клацання на клавіші, параметри якої ви хочете змінити. У відповідь програма зробить цю клавішу поточною.

У кутах клавіші ви побачите чотири квадратики. Пересуванням цих квадратиків ви можете пересунути межі клавіші у нове місце. Перетягуванням всієї клавіші ви можете змінити розташування клавіші у розкладці.

Числові характеристики геометричних параметрів клавіші також можна змінити за допомогою розділу Позиція і розміри панелі у нижній частині вікна редактора.

Редагування властивостей окремої клавіші

Крім того, нижньою панеллю можна скористатися для вибору пальця, яким слід натискати клавішу та перемикання показу тактильної позначки на клавіші.

Символи клавіші

Символи, які буде показано на клавіші можна змінити за допомогою розділу Символи нижньої панелі редактора.

Редагування позиції символу

Додати символ можна натисканням кнопки . Позначений пункт символу можна вилучити натисканням кнопки .

Ви також можете вибрати розташування окремих символів на клавіші за допомогою меню, що викликається подвійним клацанням на комірці у стовпчику Розташування.

Клавіші-модифікатори

У програмі «Навчання машинопису» ви можете визначити декілька клавіш-модифікаторів. Редагувати такі клавіші можна у спосіб, подібний до способу редагування звичайних клавіш, але вам буде корисним знати ідентифікатор клавіші-модифікатора, щоб цією клавішею можна було користуватися належним чином. Нижче наведено таблицю ідентифікаторів клавіш-модифікаторів.

Таблиця 2.1. Клавіші-модифікатори

Клавіша-модифікаторІдентифікатор у програмі «Навчання машинопису»
Altaltgr
Shiftleft_shift або right_shift