Загальна поведінка Konqueror

Burkhard Lück

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Програми 16.12 (8 листопада 2016 року)

На цій сторінці наведено пункти параметрів, що визначають домашню та початкову сторінки, а також параметри перегляду вкладок для обох режимів роботи Konqueror: керування файлами та перегляду інтернету.

Під час запуску Konqueror

За допомогою цього пункту можна визначити, яку сторінку має показувати Konqueror одразу після запуску: вступну сторінку, вашу домашню сторінку, порожню сторінку або сторінку ваших закладок.

Домашня сторінка

Це адреса URL (наприклад, теки або вебсторінки), за якою Konqueror має переходити у режимі перегляду інтернету, якщо було натиснуто кнопку панелі інструментів Домашня сторінка. Ви можете вказати шлях до вашої Домашньої сторінки безпосередньо або за допомогою натискання кнопки навігації для вибору локальної теки у графічному режимі. Щоб зміни набули чинності, Konqueror слід перезапустити.

Якщо ви користуєтеся Konqueror у режимі керування файлами, кнопку Домашня сторінка на панелі інструментів буде замінено на кнопку Домашня тека. Натискання цієї кнопки призведе до відкриття вашої локальної домашньої теки.

Відкривати посилання у новій вкладці замість нового вікна

Типово, Konqueror відкриватиме одне вікно на кожну відкриту сторінку, але програма може відкривати декілька вкладок зі сторінками у одному вікні. Крім того, у Konqueror типово передбачено відкриття сторінки у новому вікні за допомогою клацання середнього кнопкою миші. Якщо позначити пункт Відкривати посилання у новій вкладці замість нового вікна, ви зможете за допомогою клацання середньою кнопкою миші відкривати сторінки у нових вкладках.

Відкривати вигульки у новій вкладці замість нового вікна

Відкривати вигулькні JavaScript вікна (якщо дозволено) у новій вкладці чи в новому вікні.

Відкривати вкладку у поточному вікні Konqueror, якщо URL було викликано ззовні

Коли ви натискаєте на посилання (URL) у іншій програмі для KDE або викликаєте відкриття адреси (URL) за допомогою kfmclient, спочатку буде проведено пошук не мінімізованого вікна навігатора Konqueror на поточній стільниці. Якщо таке вікно знайдено, цю нову адресу буде відкрито у новій вкладці цього вікна. Інакше (якщо вікно не знайдено) буде відкрито нове вікно навігатора Konqueror з потрібною адресою URL.

Відкривати нові вкладки у тлі

Якщо ви використовуєте перегляд з вкладками, ви можете вказати, чи слід робити тільки-но відкриту вкладку активною вкладкою («вкладкою переднього плану»), чи відправити її у фон За повільного з’єднання з інтернетом або перегляду сторінки, яка є списком заголовків або іншим списком посилань, вам може знадобитися завантаження нових вкладок у фоновому режимі, доки ви продовжуватимете читання початкової сторінки. У такому випадку вам слід позначити цей пункт. Якщо ви надаєте перевагу переходу до нової сторінки з переносом поточної сторінки у фон для пізнішого повернення до неї, зніміть позначку з цього пункту.

Відкривати нову вкладку після поточної

Відкривати нову вкладку після поточної, а не після останньої.

Ховати панель вкладок, якщо відкрито лише одну вкладку

Якщо буде позначено, смужку вкладок буде показано, лише якщо у вікні відкрито дві або більше вкладок. У іншому разі (якщо не позначено) смужку вкладок буде показано завжди.

Показувати кнопки закриття на вкладках

Замість піктограми сайта на вкладках буде показано кнопку для закриття вкладки.

Клацання середньою закриває вкладку

Якщо ви клацнете на вкладці середньою кнопкою або коліщатком мишки, то вкладку буде закрито. Щоб зміни набули чинності, потрібно перезапустити Konqueror.

Вимагати підтвердження при закритті вікон з декількома вкладками

Якщо ви спробуєте закрити вікно Konqueror з декількома відкрити вкладками, Konqueror запитає вас про те, чи справді ви бажаєте закрити вікно програми. Ви можете увімкнути або вимкнути таку поведінку за допомогою цьогопункту.

Активувати попередню активну вкладку після закриття поточної вкладки

Якщо буде позначено, при закритті поточної вкладки буде активовано вкладку, яка була активна до перемикання на поточну вкладку, замість вкладки, що знаходиться праворуч.