Встановлення відповідності операцій

Загалом кажучи, під час імпортування записів операцій з файлів у форматах QIF, OFX або HBCI, KMyMoney автоматично виконає спробу встановити відповідність записів наявним записам операцій. Передбачено можливість розбіжностей у датах, типовою максимальною розбіжністю є 4 дні. Це значення можна змінити у параметрах програми (розділ Список/Імпорт). Всі записи, відповідність яких буде встановлено у такий спосіб, буде позначено світло-зеленим тлом. Після завершення процедури імпортування вам слід переглянути ці записи і або підтвердити, або скасувати встановлення відповідності.

Якщо ви виявите, що відповідність імпортованого запису операції з наявним записом не було встановлено автоматично, ви можете встановити таку відповідність вручну. Зауважте, що існує відмінність між встановленням відповідності вручну і простим вилученням зайвого запису, навіть якщо результати цих дій на перший погляд є однаковими. Особливо після імпортування операцій з OFX або HBCI, важливо не вилучати імпортовані записи, оскільки під час наступних сеансів імпортування такі записи можуть знову з’являтимуться у списку. Причиною цього є те, що у сучасних форматах імпортування даних, зокрема OFX і HBCI, для позначення операції використовується «Ідентифікатор операції». Якщо ви вилучите імпортовану операцію, буде вилучено і ідентифікатор такої операції, отже інструментові імпортування не буде відомо про те, що вилучену операцію вже було колись імпортовано.

Усунути цю проблему можна повідомивши KMyMoney, що операції є тотожними, за допомогою інтерфейсу встановлення відповідності вручну. За його допомогою ви можете встановити відповідність між імпортованим записом операції і записом операції введеним вручну (неімпортованим). Щоб встановити таку відповідність позначте одну з операцій, відповідність яких ви бажаєте встановити наведенням на її пункт вказівника миші з наступним клацанням лівою кнопкою миші, потім позначте запис іншої операції у той самий спосіб, але утримуючи натиснутою клавішу Ctrl, після цього оберіть у контекстному меню пункт Відповідність. Замість двох пунктів у списку тепер буде лише один пункт. Для того, щоб встановлення відповідності було можливим, суми обох пунктів мають бути однаковими, відмінними можуть бути лише дати, максимальну різницю між якими можна встановити у параметрах програми, як це було описано вище. Якщо результат вас задовольнятиме, наведіть вказівник миші на запис відповідної операції, клацніть правою кнопкою миші і оберіть у контекстному меню пункт Прийняти.

Під час імпортування електронних виписок (безпосереднього або за допомогою отриманого файла) KMyMoney намагається виконати якомога краще порівняння записів на основі назви отримувача і суми операції. Якщо у такий спосіб буде встановлено неправильну відповідність, ви зможете скасувати встановлення відповідності.

Примітка

За допомогою інтерфейсу встановлення відповідності поточної версії програми ви не зможете встановити відповідність між двома імпортованими операціями. Крім того, за його допомогою не можна встановити відповідність і двох операцій, параметри яких було введено вручну.