Розділ 13. Валюти

Thomas Baumgart

Michael Carpino

версія 5.0.8 (20 лютого 2020 року)

У KMyMoney передбачено підтримку використання різних валют для різних рахунків. Наприклад, ви можете налаштувати банківський рахунок у євро, інший банківський рахунок у фунтах стерлінгів, а суму на рахунку кредитної картки тримати у доларах США.

Базова валюта

Під час початкового налаштовування нового файла у KMyMoney програма попросить вас вибрати базову валюту. Зазвичай, базовою валютою є валюта країни, у якій ви мешкаєте. Базова валюта використовується для обчислення сум у всіх категоріях прибутків і витрат. Під час налаштування нового рахунку KMyMoney автоматично використовуватиме базову валюту. Якщо для вашого рахунку слід використати іншу валюту, ви можете змінити значення валюти під час налаштовування нового рахунку.

вибір валюти

Додавання нової валюти

Хоча таке трапляється нечасто, іноді виникає потреба у додавання нової валюти до списку валют. Це може бути віртуальна валюта, наприклад Bitcoin, або якась нова валюта, впроваджена унаслідок змін у фінансовій політиці уряду. Доки таку валюту буде додано у наступній версії KMyMoney, ви можете додати її запис вручну, якщо хочете користуватися ним уже зараз.

Щоб додати валюту, скористайтеся пунктом меню ІнструментиВалюти... для відкриття діалогового вікна Валюти, зразок якого наведено вище. Наведіть вказівник миші на пункт будь-якої з наявних валют, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню Параметри валюти пункт Нова валюта. Вкажіть офіційний код валюти і натисніть кнопку Гаразд. У відповідь буде створено пункт нової валюти із назвою «Нова валюта». Щоб змінити типову назву, натисніть клавішу F2 або наведіть вказівник миші на цей пункт у списку, клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Перейменувати валюту.