Розділ 2. Як грати

Мета:

Метою гри є встановлення контролю над більшою частиною дошки, ніж частина дошки суперника. Камінь або група каменів вважається захопленою і усувається з дошки, якщо у неї не залишається вільних сусідніх перетинів ліній дошки у результаті оточення каменями протилежного кольору.

Початок гри

Після запуску Kigo ви зможете обрати один з двох варіантів гри у чудове го. Ви можете або розпочати нову гру, або продовжити попередню.

Налаштування нової гри

Після запуску ви маєте побачити вікно, подібне до наведеного на знімку нижче. За допомогою цього вікна ви можете вказати імена гравців білими та чорними та розміри дошки. Крім того, ви можете визначитися, чи будуть один або обидва гравці керуватися комп’ютером. Якщо ви вирішите грати проти комп’ютера, ви можете визначити силу комп’ютерного гравця. Якщо ви готові розпочати гру, оберіть пункт Почати гру з меню Гра, натисніть кнопку Почати гру на панелі «Налаштування гри» або просто натисніть клавішу S.

Вікно нової гри.

Налаштування завантаженої гри

Якщо ви вирішите продовжити попередню незавершену гру, ви можете скористатися пунктом Завантажити... з меню Гра (меню показано на знімку вікна наведеному нижче). У відповідь буде відкрито діалогове вікно вибору файла. Скористайтеся цим вікном для вибору і завантаження бажаного файла збереженої гри.

Після цього ви ваше вікно має набути вигляду, подібного на наведений на знімку нижче. Якщо ви не бажаєте продовжувати гру з останнього зі зроблених ходів, ви можете скасувати будь-яку кількість ходів. Зі зміною вами номера ходу змінюватиметься і вигляд дошки. У вікні налаштування ви також знайдете багато додаткових відомостей щодо збереженої гри.

Просто натисніть кнопку Почати гру, щоб продовжити гру.

Вікно завантаженої гри.

Крім того, у програмі передбачено можливість отримання відомих ігор у го або інших ігор, вивантажених іншими користувачами у інтернет. Просто виберіть пункт Отримати інші ігри... у меню Гра. У відповідь програма відкриє діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете обрати потрібну вам гру.

Вікно отримання нової гри.