Редактор закладок

Pamela Roberts

Переклад українською: Юрій Чорноіван
версія Програми 16.12 (4 листопада 2016 року)

У багатьох програмах (наприклад, у Konqueror, Konsole Konversation) за допомогою пункту меню ЗакладкиРедагувати закладки можна відкрити Редактор закладок.

Крім того, ви можете запустити редактор як окрему програму для редагування закладок програми для перегляду інтернету.

У вікні редактора закладок буде показано ієрархічну деревоподібну структуру ваших закладок і підтек з закладками. Як це є звичайним для переглядів деревом у KDE, підтеки буде показано з маленьким символом > ліворуч від назви теки, наведення на нього вказівника миші з наступним клацанням лівою кнопкою розгорне весь вміст цієї підтеки, при цьому знак > зміниться на знак v. Наведення вказівника на знак v з наступним клацанням лівою кнопкою миші, згорне перегляд вмісту підтеки.

Щоб вибрати елемент зі списку, наведіть на нього вказівник миші і клацніть лівою кнопкою миші. Крім того, ви можете скористатися клавішами і для пересування списком, клавішею можна розгортати вміст підтеки, а клавішею — згортати його.

Пересунути елемент на інше місце можна за допомогою звичайного перетягування і скидання або за допомогою операцій Вирізати і Вставити. Порядок, у якому ви бачите елементи у Редакторі закладок тотожній порядку, у якому ви побачите ці елементи у спадному списку меню Закладки. За допомогою пункту меню ТекаВставити розділювач ви можете вставляти лінії, які поділятимуть список відповідно до ваших уподобань.

Створити нову підтеку у обраному місці списку можна за допомогою пункту Створити теку... з меню Тека, або за допомогою контекстного меню, яке можна викликати клацанням правою кнопкою миші, коли вказівник миші знаходиться у головній частині вікна, або за допомогою комбінації клавіш Ctrl+N.

Щоб змінити назву закладки або теки, виберіть її, а потім натисніть клавішу F2, або скористайтеся пунктом Перейменувати з меню Зміни, або відповідним пунктом контекстного меню, яке можна викликати за допомогою наведення вказівника миші на відповідний елемент з наступним клацанням правою кнопкою миші. Так само, ви можете змінити і адресу URL, якщо натиснете клавішу F3 або оберете пункт меню Змінити адресу.

Редактор закладок надає вам змогу імпортувати закладки з декількох інших переглядачів до списку закладок Konqueror, покласти їх у окрему теку або замінити всі поточні закладки. Щоб виконати імпортування, виберіть пункт Імпортувати з меню Файл. Пунктом меню ФайлЕкспортувати можна скористатися для того, щоб експортувати закладки Konqueror до переглядача Mozilla Firefox.

Щоб вибрати підтеку, у якій зберігатимуться пункти панелі закладок, позначте її у списку, а потім скористайтеся пунктом Зробити текою панелі інструментів з меню Тека.

Якщо ви зайнялися прибиранням зайвих закладок і не можете згадати, куди веде та чи інша закладка, ви можете просто відкрити цю закладку з Редактора закладок за допомогою пункту контекстного меню, що викликається правою кнопкою миші, Відкрити у Konqueror. Якщо ви просто бажаєте перевірити чи є ще чинною відповідна адреса URL, краще оберіть пункт Перевірити стан з цього ж меню.

Примітка

Якщо ви закриєте вікно Редактора закладок, всі внесені вами зміни буде автоматично збережено.

Переклад українською: Юрій Чорноіван

Цей документ поширюється за умов дотримання GNU Free Documentation License.

Ця програма поширюється за умов дотримання GNU General Public License.