Розділ 1. Перші кроки

Створення проєкту

Ієрархія каталогів Kdenlive

Ієрархія каталогів Kdenlive

Спочатку слід створити (порожню) теку для нашого нового проєкту. Назвемо цю теку quickstart-tutorial/. Далі, нам потрібні будуть декілька зразків відеокліпів. Якщо у вас таких немає, ви можете скористатися нашими зразками: kdenlive-tutorial-videos-2011-avi.tar.bz2 (7 МБ)[1], які слід видобути, наприклад, до підтеки quickstart-tutorial/Videos/ у теці проєкту.

На наведеному зображенні показано пропоновану структуру каталогів: кожному проєкту відведено власний каталог, у якому відеофайли зберігаються у підкаталозі Videos, звукові файли — у підкаталозі Audio тощо. (докладніше про структуру)

(Надалі у цьому підручнику ми припускатимемо, що ви використовуєте надані зразки відео, але ви можете скористатися і власними відеофрагментами.)

Діалогове вікно створення проєкту

Діалогове вікно створення проєкту

Запустіть Kdenlive і створіть проєкт (пункт меню ФайлСтворити).

Виберіть раніше створену теку проєкту (quickstart-tutorial/) і відповідний профіль проєкту. Згадані вище файли мають параметри 720p, 23,98 кадрів/с.[2] Якщо ви використовуєте власні файли і не можете визначити для них профіль, Kdenlive запропонує відповідний профіль під час додавання першого кліпу, отже ви можете не заповнювати поле профілю, залишивши у ньому типове значення.[1] Якщо ви надаєте перевагу форматам Theora (вам не варто цього робити, оскільки використання відео Ogg зазвичай призводить до проблем), ви можете скористатися іншим архівом kdenlive-tutorial-videos-2011-ogv.tar.bz2.

[2] 720 — висота зображення, p означає прогресивна розгортка, на відміну від черезрядкового відео, кількість кадрів на секунду відповідає повному показу кадру.