Розділ 1. Вступ

Для чого призначено Gwenview

Gwenview — це швидкий і простий у використанні переглядач зображень і відео.

Gwenview може працювати у двох режимах: навігації і перегляду. Обома режимами можна користуватися у звичайному вікні програми та у повноекранному режимі. У режимі навігації ви можете пересуватися теками вашого комп’ютера переглядаючи мініатюри ваших зображень. У режимі перегляду ви можете переглядати зображення по одному одночасно, у повноекранному режимі ви можете влаштовувати швидкі покази слайдів. Крім того, передбачено початкову сторінку, на якій показано список нещодавно відкритих тек та адрес, а також пункти місць та мітки.

Завантаження зображень виконує бібліотека Qt, отже, Gwenview підтримує всі формати зображень, які підтримує встановлена вами бібліотека Qt. Gwenview правильно показує зображення з альфа-каналом (прозорістю), а також анімовані зображення.

Gwenview підтримує показ і редагування коментарів EXIF у зображеннях JPEG. Також підтримуються перетворення JPEG без втрати якості, такі як поворот і віддзеркалення.

Програма Gwenview здатна читати вбудовані профілі кольорів з файлів PNG і JPEG. Програма може використовувати збережений таким чином профіль кольорів разом з профілем кольорів дисплея для належного показу кольорів на екрані.