Розділ 3. Інструмент імпортування даних Gwenview

Вступ

За допомогою інструмента імпортування Gwenview ви зможете імпортувати зображення з цифрового фотоапарата або портативного носія. Щоб скористатися цим інструментом, виберіть пункт Отримати фотографії за допомогою Gwenview у сповіщенні щодо пристрою KDE, яке буде показано після з’єднання пристрою з комп’ютером.

Після з’єднання з комп’ютером пристрою зберігання даних засіб імпортування Gwenview покаже рекурсивний список всіх зображень і відео на пристрої.

Таки режим не завжди є дуже зручним. Наприклад, ви можете з’єднати з комп’ютером смартфон, показ усіх мультимедійних даних на якому є небажаним. Вам потрібні будуть лише створені вами знімки, які, зазвичай, зберігаються у певній теці.

Ви можете вибрати кореневу теку для списку, і Gwenview запам’ятає відповідну кореневу теку для кожного з пристроїв. Наступного разу після з’єднання пристрою з комп’ютером у списку буде показано лише потрібні вам зображення і відео.

Імпортування зображень

Якщо вам хочеться, ви можете позначити зображення, які слід імпортувати у розділі Виберіть документи для імпортування натисканням кнопки +, яку буде показано після наведення вказівника миші на зображення. Ви також можете вибрати теку, куди буде імпортовано зображення, за допомогою поля для введення тексту, розташованого у нижній частині вікна. Після вибору файлів і теки натисніть кнопку Імпортувати позначене, щоб наказати програмі імпортувати позначені вами зображення, або натисніть кнопку Import All, щоб наказати програмі імпортувати всі знайдені на пристрої зображення.

Автоматичне перейменування

Інструмент імпортування Gwenview здатен виконувати перейменування ваших файлів за вказаним вами правилом. Щоб налаштувати перейменування, натисніть кнопку Параметри, розташовану у нижньому лівому куті. Увімкнути або вимкнути цю можливість можна за допомогою відповідного пункту у верхній частині вікна. У полі Формат перейменування передбачено підтримку декількох спеціальних параметрів, які буде замінено метаданими, зокрема датою створення зображення або назвою його файла. Ці замінники наведено під полем для введення тексту. Щоб вставити параметр до поля, ви можете або натиснути назву параметра у списку, або вказати її безпосередньо за допомогою клавіатури.