Розділ 4. Інтерфейс KBibTeX

Панелі KBibTeX

Доступ до основних функціональних можливостей KBibTeX здійснюється за допомогою дев’яти панелей програми. Ви можете компонувати ці панелі у вікні довільним чином або навіть від’єднати панелі від головного вікна. Достатньо лише навести вказівник миші на смужку заголовка панелі, натиснути ліву кнопку миші і перетягти панель на нове місце.

Ви можете зробити панелі KBibTeX видимими або приховати їх за допомогою підменю ПараметриПоказувати панелі. Достатньо позначити пункт панелі, щоб зробити її видимою, або зняти позначку з пункту, щоб приховати панель.

Панель «Список документів»

За допомогою панелі Список документів можна перемикатися між відкритими документами бібліографій (вкладка Відкриті файли), відкривати нещодавно використані документи (вкладка Недавно використані), відкривати ваші основні документи бібліографій (вкладка Улюблене) або виконувати навігацію файловою системою вашого комп’ютера для пошуку документів бібліографій (вкладка Навігатор файловою системою).

Підказка

Щоб додати файл бібліографії до списку улюблених, позначте пункт файла на будь-якій з вкладок, окрім вкладки Улюблене, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт Додати до улюбленого. Щоб вилучити пункт бібліографії зі списку улюблених, позначте відповідний пункт на вкладці Улюблене, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Вилучити з улюблених.

Панель «Список документів»

Панель «Список значень»

Панеллю Список значень можна скористатися для спрощення перегляду статистики щодо використання значень у полях записів та пакетного редагування цих значень.

За допомогою верхнього спадного списку можна вибрати поле бібліографії для показу статистичних даних (кількості записів з тим самим значенням у полі) у нижньому списку.

Щоб отримати доступ до можливостей пакетного редагування, клацніть правою кнопкою миші на записі у нижньому списку. Ви можете Замінити усі відповідники значення, Вилучити усі відповідники значення, Шукати позначені значення за допомогою панелі фільтрування, Додати значення до позначених записів, Замінити значення у позначених записах або Вилучити значення з позначених записів (слід спочатку позначити якісь пункти записів у основному списку).

Панель «Список значень»

Панель «Статистика»

Панель Статистика призначено для показу повного списку статистичної інформації щодо поточного документа бібліографії.

Панель «Статистика»

Панель «Попередній перегляд посилань»

Панель Попередній перегляд посилань використовується для попереднього перегляду та збереження у форматі HTML поточного позначеного запису бібліографії.

Панель «Попередній перегляд посилань»

Можна переглядати посилання у форматах початкового коду (BibTEX), початкового коду (RIS), Вікіпедії, standard (XML/XSLT), fancy (XML/XSLT) та abstract-only (XML/XSLT). Доступ до додаткових варіантів можна отримати, якщо встановлено пакунок bibtex2html.

Підказка

Якщо ви клацнете на пункті елемента у записі посилання у форматі, заснованому на XML, KBibTeX застосує відповідне фільтрування до списку бібліографії.

Натисніть кнопку Відкрити, щоб відкрити посилання у типовій програмі для перегляду сторінок інтернету. За допомогою кнопки Зберегти як HTML можна зберегти посилання у форматі HTML для подальшого використання на вашому сайті.

Ви можете клацнути правою кнопкою миші на панелі, щоб вибрати пункт Перезавантажити для оновлення посилання відповідно до найсвіжіших змін у записі.

Панель «Параметри файла»

Панеллю Параметри файла можна скористатися для визначення параметрів файла bib поточної бібліографії.

Панель «Параметри файла»

Можна вибрати Кодування, Роздільники рядків, Виокремлення коментарів, Регістр ключових слів та Форматування імен.

Типово, BibTEX переводить у нижній регістр усі проміжні слова у реченнях. Позначте пункт Не змінювати заголовки, щоб захистити регістр у заголовках записів.

Панель «Пошук у мережі»

За допомогою панелі Пошук у мережі можна виконувати пошук у бібліографічних базах даних у інтернеті для отримання потрібних записів або доповнення набору даних для введеного вручну запису.

Панель «Пошук у мережі»

Шукати посилання можна за Довільним текстом, Заголовок, Автором та Роком. Кількість результатів, які буде показано на панелі «Результати пошуку», можна змінити за допомогою поля Кількість результатів.

Натисніть кнопку Використати запис, щоб заповнити поля критеріїв пошуку на основі поточного позначеного запису бібліографії. У такий спосіб ви можете доповнити наявний запис даними з баз даних у інтернеті. Натисніть кнопку Шукати, щоб розпочати пошук.

KBibTeX може виконувати пошук у найпопулярніших базах даних у інтернеті. Щоб вибрати набір баз дахи, у яких виконуватиметься пошук, перемкніться на вкладку Рушії або натисніть посилання змінити на вкладці Параметри запиту.

Щоб відвідати домашню сторінку бази даних у інтернеті, клацніть правою кнопкою миші на відповідному записі на вкладці Рушії і виберіть у контекстному меню пункт Відкрити домашню сторінку.

Панель Zotero

Панеллю Zotero можна скористатися для імпортування даних вашої бібліотеки Zotero.

Zotero використовує спеціалізовані додатки для збереження записів бібліографії зі сторінок інтернету. Дані зберігаються у базі даних вашого облікового запису у інтернеті, доступ до якого можна отримати будь-де. З документацією щодо Zotero можна ознайомитися тут.

Панель Zotero

Натисніть кнопку Отримати реєстраційні дані на вкладці Реєстраційні дані, щоб запустити майстер уповноваження Zotero. Виконайте настанови щодо надання KBibTeX доступу до вашої бібліотеки Zotero.

Щоб отримати доступ до записів бібліотеки, двічі клацніть лівою кнопкою миші на відповідному пункті вкладки Збірки або Мітки. Відповідні записи буде показано на панелі результатів пошуку.

Панель «Результати пошуку»

Панель Результати пошуку використовується для роботи з результатами пошуку, отриманими за допомогою панелі «Пошук у мережі».

Панель «Результати пошуку»

Натисніть кнопку Імпортувати, щоб імпортувати поточний позначний результат пошуку до вашої бібліографії.

Щоб отримати доступ до інших дій над поточним позначеним результатом пошуку, наведіть на нього вказівник миші і клацніть правою кнопкою миші. За допомогою контекстного меню ви зможете переглянути результат (пункт Переглянути елемент) або скопіювати його для подальшого вставлення у форматі BibTEX за допомогою комбінації клавіш Ctrl+V (пункт меню Копіювати).

Панель «Редактор елементів»

За допомогою панелі Редактор елемента можна скористатися для редагування поточного позначеного елемента бібліографії.

Панель «Редактор елементів»

Натисніть кнопку , щоб вибрати пропонований ідентифікатор елемента.

Введіть відповідні дані у поля редактора. Формат даних поля можна перемкнути між такими варіантами: Текст, Посилання і Початковий код за допомогою спадного списку ліворуч від поля для введення тексту.

Натисніть кнопку Параметри, щоб відкрити спадне меню з двома пунктами.

Пунктом Показати усі поля можна скористатися для того, щоб наказати програмі показати або приховати усі порожні поля поточного елемента.

Фокус введення з клавіатури можна перемикати між полями за допомогою клавіші Tab. Отже, за допомогою другого пункту меню, Перехід за клавішею Tab здійснюється лише між редагованими полями, можна вмикати або вимикати таку навігацію між лише редагованими полями.

Натисніть кнопку Перевірити за допомогою BibTEX, щоб попередньо переглянути редагований запис так, як його буде показано у зібраному файлі PDF.

Позначте пункт Автоматично застосовувати зміни, щоб усі зміни автоматично застосовувалися до запису без потреби у натисканні кнопки Застосувати.

Натисніть кнопку Скинути, щоб скасувати усі внесені вами зміни.

Панель «Попередній перегляд документа»

За допомогою панелі Попередній перегляд документа можна переглядати сторінки або документи, пов’язані з поточним позначеним записом бібліографії.

Підказка

Типово, панель Попередній перегляд документа можна відкрити натисканням комбінації клавіш Ctrl+Shift+D.

Панель «Попередній перегляд документа»

Натисніть кнопку , щоб перемкнути перегляд між списком лише локальних файлів та списком усіх документів, разом з документами інтернету.

Натисніть кнопку , щоб відкрити сторінку або документ у типовій зовнішній програмі.

За допомогою спадної панелі адреси можна перемикатися між сторінками та документами.