Меню «Інструменти»

ІнструментиРежим тільки для читання

Переводить поточний документ у режим «лише для читання». Цей режим призначено для запобігання будь-якому додаванню тексту та будь-якій зміні форматування документа.

ІнструментиРежим

Тут ви зможете обрати схему типу файла, якою ви бажаєте скористатися у активному документі Вказаний вами режим перевизначить для поточного документа загальний режим типу файлів, встановлений за допомогою вікна, що відкривається пунктом меню ПараметриНалаштувати Kate, на вкладці «Режими і типи файлів».

ІнструментиПідсвічування

За допомогою цього пункту ви можете обрати схему підсвічування, яка потрібна для вашого активного документа. Цей параметр перевизначить глобальний режим підсвічування, встановлений у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., але лише для поточного документа.

ІнструментиВідступ

За допомогою цього пункту ви можете обрати стиль відступу, яку ви бажаєте використати для вашого активного документа. Цей параметр перевизначить глобальний режим відступів, встановлений у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., але лише для поточного документа.

ІнструментиКодування

За допомогою цього пункту ви можете перевизначити типове кодування, встановлене у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., на сторінці Відкрити/зберегти, тобто встановити інше кодування для вашого поточного документа. Кодування, яке ви встановите за допомогою цього пункту, буде діяти лише у межах поточного документа.

ІнструментиКінець рядка

За допомогою цього пункту ви можете обрати режим завершення рядків, який ви бажаєте використати для вашого активного документа. Цей параметр перевизначить глобальний режим завершення рядків, встановлений у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., але лише для поточного документа.

ІнструментиДодати позначку порядку байтів (BOM)

Після позначення цього пункту ви зможете явним чином додати позначку порядку байтів до документів у кодуванні Unicode. Позначка порядку байтів (BOM) — це символ Unicode, що використовується для визначення порядку байтів текстового файла або потоку даних. Докладніше про неї можна дізнатися зі статті Позначка порядку байтів.

ІнструментиСкрипти

У цьому підменю ви знайдете список всіх дій, пов’язаних з виконанням скриптів. Внести зміни до списку доволі просто: достатньо створити власні скрипти. За допомогою цих скриптів користувач може удосконалити KatePart власними інструментами.

ІнструментиСкриптиНавігація
ІнструментиСкриптиНавігаціяПересунути курсор до попереднього відповідного відступу (Alt+Shift+)

Пересуває курсор на перший рядок над поточним рядком, відступ якого збігається з рівнем відступу поточного рядка.

ІнструментиСкриптиНавігаціяПересунути курсор до наступного відповідного відступу (Alt+Shift+)

Пересуває курсор на перший рядок під поточним рядком, відступ якого збігається з рівнем відступу поточного рядка.

ІнструментиСкриптиРедагування
ІнструментиСкриптиРедагуванняВпорядкувати позначений текст

Впорядкувати позначений фрагмент тексту або цілий документ за зростанням.

ІнструментиСкриптиРедагуванняПересунути рядки нижче (Ctrl+Shift+)

Пересунути позначені рядки нижче.

ІнструментиСкриптиРедагуванняПересунути рядки вище (Ctrl+Shift+)

Пересунути позначені рядки вище.

ІнструментиСкриптиРедагуванняЗдублювати позначені рядки нижче (Ctrl+Alt+)

Дублювати позначені рядки нижче.

ІнструментиСкриптиРедагуванняЗдублювати позначені рядки вище (Ctrl+Alt+)

Дублювати позначені рядки вище.

ІнструментиСкриптиРедагуванняЗакодувати адресу у позначеному фрагменті

Закодувати позначений фрагмент тексту так, щоб ним можна було скористатися як частиною адреси URL із запитом, замінивши позначений фрагмент тексту на закодований.

ІнструментиСкриптиРедагуванняДекодувати адресу у позначеному фрагменті

Якщо позначено частину рядка запиту URL, за допомогою цього пункту можна її декодувати і замінити початковим фрагментом тексту.

ІнструментиСкриптиEmmet
ІнструментиСкриптиEmmetРозгорнути скорочення

Перетворює позначений фрагмент тексту на пару з початкового та завершального теґу HTML або XML. Наприклад, якщо було позначено div, позначений фрагмент буде замінено на <div></div>.

ІнструментиСкриптиEmmetЗгорнути цей теґ

За допомогою цієї команди можна огорнути позначений фрагмент тексту у теґ, вказаний у командному рядку.

ІнструментиСкриптиEmmetПересунути курсор до парного теґу

Якщо курсор перебуває на початковому тезі HTML/XML, за допомогою цього пункту можна пересунути його до завершального теґу. Якщо ж курсор перебуватиме на завершальному тезі, курсор буде пересунуто до початкового теґу.

ІнструментиСкриптиEmmetПозначити вміст, обмежений теґами HTML/XML

Якщо курсор перебуває у парі теґів HTML/XML, вибір цього пункту змінить позначення фрагмента так, щоб до нього було включено вміст цих теґів HTML/XML без позначення самих теґів.

ІнструментиСкриптиEmmetПозначити зовнішню частину, обмежену теґами HTML/XML

Якщо курсор перебуває у парі теґів HTML/XML, вибір цього пункту змінить позначення фрагмента так, щоб до нього було включено вміст цих теґів HTML/XML разом з цими теґами.

ІнструментиСкриптиEmmetДодати або вилучити коментування

Якщо позначений фрагмент тексту не є коментарем, за допомогою цього пункту можна огорнути цей фрагмент у позначення коментарів HTML/XML (наприклад <!-- позначений текст -->). Якщо позначений фрагмент вже закоментовано, мітки коментування буде вилучено.

ІнструментиСкриптиEmmetВилучити теґ під курсором

Якщо курсор перебуває у тезі HTML/XML, за допомогою цього пункту можна вилучити весь теґ.

ІнструментиСкриптиEmmetЗменшити число на 1

За допомогою цього пункту можна відняти одиницю від позначеного тексту, якщо позначено число. Наприклад, якщо позначено 5, отримаєте 4.

ІнструментиСкриптиEmmetЗменшити число на 10

За допомогою цього пункту можна відняти десять від позначеного тексту, якщо позначено число. Наприклад, якщо позначено 15, отримаєте 5.

ІнструментиСкриптиEmmetЗменшити число на 0.1

За допомогою цього пункту можна відняти 0.1 від позначеного тексту, якщо позначено число. Наприклад, якщо позначено 4.5, отримаєте 4.4.

ІнструментиСкриптиEmmetЗбільшити число на 1

За допомогою цього пункту можна додати одиницю до позначеного тексту, якщо позначено число. Наприклад, якщо позначено 5, отримаєте 6.

ІнструментиСкриптиEmmetЗбільшити число на 10

За допомогою цього пункту можна додати десять до позначеного тексту, якщо позначено число. Наприклад, якщо позначено 5, отримаєте 15.

ІнструментиСкриптиEmmetЗбільшити число на 0.1

За допомогою цього пункту можна додати 0.1 до позначеного тексту, якщо позначено число. Наприклад, якщо позначено 4.5, отримаєте 4.6.

ІнструментиУвімкнути завершення коду (Ctrl+Пробіл)

Вручну викликати завершення команд за допомогою скорочення, яке прив’язане до цієї дії.

ІнструментиЗавершення слів

За допомогою пунктів Повторно використати слово нижче (Ctrl+9) і Повторно використати слово нижче (Ctrl+8) можна наказати програмі завершувати поточні слова на основі подібних слів, розташованих у напрямку кінця чи початку документа відносно поточної позиції курсора. Завершення оболонки відкриває панель завершення з відповідними пунктами.

ІнструментиПеревірка правописуАвтоматична перевірка правопису (Ctrl+Shift+O)

Якщо буде позначено пункт Автоматична перевірка правопису, помилкові слова у тексті буде підкреслено на льоту.

ІнструментиПеревірка правописуПеревірка правопису...

Цей пункт запускає програму для перевірки правопису — програму, розроблену з метою допомоги користувачеві у виявленні і усуненні помилок у правописі. Натискання цього пункту запустить перевірку правопису і відкриє діалогове вікно перевірки правопису, за допомогою якого користувач зможе керувати процесом перевірки. Існує чотири параметри, впорядковані вертикально у центрі діалогового вікна, позначені відповідними мітками, розташованими ліворуч. Починаючи згори це:

Невідоме слово:

Тут інструмент перевірки правопису показує слово, на якому було зупинено перевірку правопису. Така зупинка відбувається, якщо програма зустріне слово, якого немає у її словнику — файлі, де міститься список правильних написань слів, за допомогою якого програма перевіряє правопис кожного зі слів у редакторі.

Замінити на:

Якщо інструмент перевірки правопису знайде подібні слова у власному словнику, у цьому полі він покаже їх список. Користувач може погодитися з пропозицією, виконати виправлення самостійно або обрати з наступного списку іншу пропозицію.

Мова:

Якщо ви встановили декілька словників, тут ви можете обрати той з них, який слід використовувати.

У правій частині цього діалогового вікна розташовано 6 кнопок, за допомогою яких користувач може керувати процесом перевірки правопису. Це кнопки:

Додати до словника

Натискання цієї кнопки додає Невідоме слово до словника засобу для перевірки правопису. Це означає, що наступного разу, коли під час перевірки трапиться таке слово, засіб перевірки правопису вважатиме, що слово написано правильно.

Запропонувати

Тут засіб для перевірки правопису може показати список можливих правильних варіантів написання невідомого слова. Натискання одного з запропонованих варіантів вказівником миші призведе до введення цього слова до поля Замінити на, розташованого вище.

Замінити

За допомогою цієї кнопки можна наказати засобу для перевірки правопису замінити невідоме слово у документі на слово з поля Замінити на.

Замінити всі

За допомогою цієї кнопки можна наказати засобу для перевірки правопису замінити не лише поточне Невідоме слово:, а й автоматично зробити цю саму заміну для всіх подібних Невідомих слів у документі.

Ігнорувати

Натискання цієї кнопки накаже засобу для перевірки правопису рухатися текстом далі, не виконуючи ніяких змін.

Ігнорувати все

За допомогою цієї кнопки можна наказати засобу для перевірки правопису не виконувати ніяких дій з поточним Невідомим словом, а також пропускати всі інші випадки, коли у документі зустрічається це невідоме слово.

Примітка

Дії, які виконуються у результаті натискання цієї кнопки стосуються лише поточного сеансу запуску перевірки правопису. Якщо пізніше ви запустите перевірку правопису знову, перевірку знову буде зупинено на цьому слові.

Вздовж нижньої частини діалогового вікна перевірки правопису по горизонталі розташовано це три кнопки. Це кнопки:

Довідка

За допомогою натискання цієї кнопки можна скористатися довідковою системою KDE, яку буде відкрито на сторінці відповідного діалогового вікна.

Завершено

Ця кнопка завершує процес перевірки правопису, і повертає фокус на документ.

Скасувати

Ця кнопка скасовує процес перевірки правопису, всі зміни буде скасовано і ви повернетеся до редагування вашого документа.

ІнструментиПеревірка правописуПеревірка правопису (від курсора)...

За допомогою цього пункту можна розпочати перевірку правопису, але не з початку документа, а з місця, де зараз знаходиться курсор.

ІнструментиПеревірка правописуПеревірка правопису вибраного...

Перевіряє правопис у вибраному.

ІнструментиПеревірка правописуЗмінити словник

Відкриває у нижній частині вікна редактора спадний список з усіма можливими словниками для перевірки правопису. За допомогою цього списку вам буде простіше перемикатися між словниками перевірки правопису, наприклад, у документах, написаних різними мовами.

ІнструментиОчистити відступ

За допомогою цього пункту можна прибрати відступ у поточній виділеній ділянці документа або у рядку, де зараз знаходиться курсор. За допомогою прибирання відступу можна встановити обраний вами режим відступу для всього тексту.

ІнструментиВирівняти

За допомогою цього пункту можна вирівняти поточний рядок або вибрані рядки відповідно до режиму відступу і параметрів відступу, встановлених для документа.

ІнструментиЗакоментувати (Ctrl+D)

За допомогою цього пункту можна додати один пробіл на початку рядка, де знаходить курсор, або на початку всіх вибраних рядків.

ІнструментиРозкоментувати (Ctrl+Shift+D)

За допомогою цього пункту можна прибрати один пробіл (якщо він є) на початку рядка, де знаходить курсор, або на початку всіх вибраних рядків.

ІнструментиВерхній регістр (Ctrl+U)

Переводить вибраний текст або літеру, розташовану одразу за курсором у верхній регістр.

ІнструментиНижній регістр (Ctrl+Shift+U)

Переводить вибраний текст або літеру, розташовану одразу за курсором у нижній регістр.

ІнструментиЗ великої літери (Ctrl+Alt+U)

Переводить першу літеру вибраного тексту або поточного слова у верхній регістр.

ІнструментиОб’єднати рядки (Ctrl+J)

За допомогою цього пункту меню можна об’єднати вибрані рядки або поточний рядок з рядком, розташованим нижче. Старі рядки в межах нового об’єднаного рядка буде відокремлено пробілом. Початкові і кінцеві пробіли у рядках, що об’єднуються буде прибрано.

ІнструментиЗастосувати перенесення слів

Застосовує статичне перенесення слід до всього тексту документа. Це означає, що редактор автоматично починатиме новий рядок тексту після того, як кількість символів у поточному рядку перевищить довжину рядка, вказану у параметрі Переносити слова на вкладки «Редагування» вікна, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор...