Розділ 3. Робота у редакторі KatePart

Anders Lund

Dominik Haumann

Переклад українською: Юрій Чорноіван

Огляд

Редактор KatePart — це область редагування у вікні KatePart. Цей редактор також використовується у Kate і KWrite, його також можна використовувати у Konqueror для показу текстових файлів, які зберігаються на вашому комп’ютері або у мережі.

Вікно редактора складається з таких компонентів:

Області редактора

Тут знаходитиметься текст вашого документа.

Смужки гортання

На смужках гортання позначається позиція видимої частини тексту документа, ви можете скористатися нею для пересування області перегляду документом. Пересування області перегляду за допомогою смужки гортання не призводитиме до пересування курсора у документі.

Смужки гортання може бути сховано або показано за вимогою користувача.

Смужка піктограм

Смужка піктограм — це невеличка панель з лівого боку редактора, на якій буде показано маленьку піктограму поряд з кожним з позначених рядків.

Ви можете встановити або вилучити закладку на одному з видимих рядків наведенням вказівника миші на позицію смужки піктограм навпроти цього рядка з наступним клацанням лівою кнопкою миші.

Увімкнути або вимкнути показ смужки піктограм можна за допомогою пункту меню ПереглядПоказувати смужку піктограм.

Панель номерів рядків

На панелі номерів рядків буде показано номери рядків всіх видимих рядків документа.

Увімкнути або вимкнути показ панелі номерів рядків можна за допомогою пункту меню ПереглядПоказати номери рядків.

Панель згортання

За допомогою панелі згортання ви зможете згортати або розгортати блоки рядків документа. Визначення у документі рядків, придатних для згортання, відбуватиметься відповідно до правил визначення підсвічування синтаксису у цьому документі.