Пошук і заміна тексту

Панелі пошуку і заміни

У KatePart передбачено покрокову панель пошуку і потужну панель пошуку з заміною, за допомогою якої ви зможете ввести рядок замінник і отримати доступ до деяких додаткових параметрів.

На панелях ви знайдете такі загальні пункти:

Знайти

У це поле ви можете ввести рядок, який слід знайти. Те, яким чином програма сприйматиме цей рядок, залежатиме від параметрів, які описано далі за текстом.

Враховувати регістр

Якщо буде позначено цей пункт, пошук обмежуватиметься рядками, регістр символів яких (верхній або нижній), збігатиметься з регістром символів у шаблоні пошуку.

На панелях пошуку і заміни з додатковими можливостями ви знайдете декілька додаткових пунктів:

Простий текст

Буквальний пошук всіх відповідників вказаного вами рядка пошуку.

Цілі слова

Якщо буде позначено цей пункт, збіг шаблону з рядком у тексті буде зареєстровано лише у випадку, коли рядок у тексті не межує з будь-якої зі сторін з буквенно-цифровим символом, тобто межує з будь-якими іншими символами або символом завершення рядка.

Керівні послідовності

Якщо буде позначено цей пункт, програма увімкне пункт меню Додати, розташований у нижній частині контекстного меню текстових панелей, і надасть вам змогу давати керівні послідовності з наперед визначеного списку до шаблону пошуку.

Формальний вираз

Якщо буде позначено цей пункт, рядок шаблону пошуку буде вважатися рядком формального виразу. Програма увімкне пункт меню Додати, розташований у нижній частині контекстного меню текстових панелей, і надасть вам змогу додати елементи формального виразу з попередньо визначеного списку до шаблону пошуку.

Докладніші відомості можна отримати з розділу Формальні вирази.

Шукати лише у позначеному фрагменті

Якщо буде позначено цей пункт, пошук з заміною буде виконано лише у межах позначеного фрагмента тексту.

Знайти всі

Натискання цієї кнопки призведе до підсвічування всіх відповідників у документі та показу їх кількості у невеличкій контекстній підказці.

Пошук тексту

Щоб знайти фрагмент тексту, відкрийте панель покрокового пошуку за допомогою комбінації клавіш Ctrl+F або пункту меню ЗміниПошук....

Цей пункт відкриває додаткову панель пошуку, розташовану внизу вікна редактора. Ліворуч на цій панелі ви побачите піктограму для закриття панелі, за якою розташовано невеличке поле для введення шаблону пошуку.

Пошук буде розпочато негайно після того, як ви почнете вводити символи вашого шаблону пошуку. Якщо буде знайдено відповідник у тексті, його буде підсвічено, а колір тла поля запису буде змінено на світло-зелений. Якщо шаблон пошуку не відповідає жодному з рядків тексту, програма продемонструє це зміною кольору тла поля запису на світло-червоний.

Скористайтеся кнопкою or для переходу до наступного або попереднього відповідника пошуку у документі.

Відповідники у документі буде підсвічено навіть після закриття панелі пошуку. Щоб зняти підсвічування, натисніть клавішу Esc.

Ви можете визначитися з тим, чи слід виконувати пошук з врахуванням регістру символів. Позначення пункту обмежить варіанти відповідності записами з точною відповідністю регістру для кожного з символів у ключі пошуку.

Натисніть кнопку на правому краю додаткової панелі пошуку, щоб перемкнути панель у стан потужного пошуку і заміни.

Щоб повторити останню дію з пошуку, якщо така була, без виклику панелі покрокового пошуку, скористайтеся пунктом меню ЗміниЗнайти далі (F3) або ЗміниЗнайти позаду (Shift+F3).

Заміна тексту

Щоб замінити текст, відкрийте панель пошуку з заміною за допомогою пункту меню ЗміниЗамінити або комбінації клавіш Ctrl+R.

У лівій верхній частині панелі ви побачите кнопку-піктограму, за допомогою якої можна закрити панель, за нею можна побачити невеличкий рядок для введення шаблону пошуку. У рядку передбачено запам'ятовування використаних шаблонів.

Ви можете керувати режимом пошуку вибором одного з режимів Простий текст, Цілі слова, Керівні послідовності і Формальний вираз за допомогою спадного списку.

Якщо позначено принаймні один з пунктів Керівні послідовності або Формальні вирази, програма увімкне пункт меню Додати... у нижній частині контекстного меню текстових панелей. Це надасть вам змогу додавати керівні послідовності або формальні вирази у шаблони пошуку або заміни за допомогою списку шаблонів.

Скористайтеся кнопкою or для переходу до наступного або попереднього відповідника пошуку у документі.

Текст, на який слід буде замінити ключ пошуку, слід ввести у поле для введення тексту з міткою Замінити, після чого слід натиснути кнопку Замінити, щоб замінити лише поточний підсвічений елемент, або кнопку Замінити всі, щоб замінити ключ пошуку у всьому документі.

Ви можете змінити поведінку програми під час пошуку з заміною позначенням відповідних пунктів у правій частині панелі. За допомогою кнопки можна обмежити пошук елементами, у яких регістр (верхній або нижній) кожного символу збігається з ключем пошуку. За допомогою кнопки можна обмежити пошук з заміною лише позначеним фрагментом тексту. Якщо ви позначите пункт Знайти всі, програма позначить кольором всі відповідники ключа пошуку у документі і покаже кількість знайдених відповідників на невеличкій контекстній панелі.

Натисніть кнопку , розташовану у правій частині панелі потужного пошуку і заміни, щоб перемкнутися на звичайну нагромаджувальну панель пошуку.

Підказка

Якщо ви використовуєте формальний вираз для пошуку тексту, який слід замінити, ви можете використати зворотні посилання для повторного використання знайденого тексту в вигляді виразів підшаблонів у круглих дужках.

Докладніше про це можна дізнатися з розділу Формальні вирази.

Підказка

Ви можете виконати команди find (знайти), replace (замінити) і ifind (покроковий пошук) за допомогою командного рядка.