Розділ 5. Додаткові інструменти редагування

Anders Lund

Dominik Haumann

Переклад українською: Юрій Чорноіван

Додавання/Вилучення позначок коментаря

За допомогою пунктів Закоментувати і Розкоментувати меню Інструменти ви зможете додавати або вилучати позначки коментарів до позначеного фрагмента або поточного рядка (у разі, якщо нічого не позначено), якщо коментарі підтримуються форматом файла, який ви редагуєте.

Правила коментування визначаються у файлі визначень синтаксису, отже, якщо не використано ніяких правил підсвічування синтаксису, коментування/вилучення коментарів буде неможливим.

У деяких форматах файлів можливе коментування лише окремих рядків, у деяких форматах передбачено коментування одразу декількох рядків парою позначок коментаря, а у деяких форматах можливі обидва варіанти. Якщо коментування парою позначок не передбачено форматом файла, коментування останнього рядка за неповного його позначення у багаторядковому фрагменті тексту буде неможливим.

Якщо форматом файла передбачено позначки для коментування окремого рядка, використанню цих позначок слід надавати перевагу, оскільки за такого варіанта ви уникнете проблем з вкладеними коментарями.

Якщо ви вилучаєте позначки коментарів, вам не слід позначати фрагментів тексту, які не було закоментовано. Під час вилучення коментування парою позначок з позначеного фрагмента тексту всі пробільні рядки поза позначками коментарів у позначеному фрагменті буде проігноровано.

Щоб додати позначки коментарів, скористайтеся пунктом меню ІнструментиЗакоментувати або відповідною комбінацією клавіш, типовою комбінацією є Ctrl+D.

Щоб вилучити позначки коментарів, скористайтеся пунктом меню ІнструментиРозкоментувати або відповідною комбінацією клавіш, типовою комбінацією є Ctrl+Shift+D.