Використання обгортки коду

За допомогою згортання коду ви можете приховувати частини документа у вікні редактора: так легше працювати з великими документами. У KatePart діапазони рядків, придатні для згортання, визначаються правилами підсвічування синтаксису, тому згортання можливе не для всіх форматів файлів, — типово, згортання працює у коді програм, розмітки XML та подібних форматів. Під час редагування коду визначення підсвічування також можна вручну визначати діапазони згортання, зазвичай, такі діапазони визначаються за допомогою ключових слів BEGIN і END.

Щоб скористатися можливостями згортання, слід задіяти позначки згортання за допомогою пункту меню ПереглядПоказувати маркери згортання, якщо цих позначок ще не показано у вікні редактора. На панелі позначок згортання з лівого боку екрана буде показано у графічному вигляді діапазони рядків, які можна згорнути. Символи-трикутники позначатимуть можливі дії з вказаним діапазоном: трикутник, вершина якого вказує вниз, означатиме розгорнутий діапазон рядків, — натискання позначки трикутника призведе до згортання діапазону, — тепер програма показуватиме трикутник з вершиною, спрямованою праворуч.

Передбачено три пункти меню, за допомогою яких можна керувати станом областей згортання коду, їх перелік можна знайти у розділі, присвяченому меню.

Програма запам’ятовує згортання після закриття файла. Коли ви наступного разу відкриєте файл для редагування, згорнуті вузли залишатимуться згорнутими. Це також стосується і дій з перезавантаження даних файлів.

Якщо ви не бажаєте користуватися можливістю згортання коду, ви можете зняти позначку з пункту Показувати маркери згортання (якщо наявні) на сторінці Вигляд налаштування редактора.