Робота у Kate

У розділі Початок роботи ви вже познайомилися з тим, як вмикати або вимикати чотири прості параметри, які нададуть вам змогу швидко налаштувати деякі з потужніших можливостей Kate. У розділі Клавіатурні скорочення наведено декілька типових клавіатурних скорочень для тих користувачів, які не можуть або не бажають використовувати мишу.

Швидкий запуск

У цьому розділі буде описано декілька з пункті у меню Перегляд, за допомогою цих пунктів ви зможете швидко налаштувати Kate на роботу у бажаному для вас режимі.

Після першого запуску Kate ви побачите два вікна з білим тлом. Над цими вікнами буде розташовано панель інструментів з піктограмами з типовими мітками. Над всім цим буде розташовано смужку меню.

Вікно, розташоване ліворуч, — це бічна панель. У ній поєднано вікна Документів і Навігатора файлової системи. Перемикання між цими двома вікнами можна здійснити за допомогою натискання заголовків вкладок, розташованих ліворуч від вікна.

Якщо ви запустили Kate з зазначенням назви файла, який слід було відкрити, у вікні, розташованому праворуч, буде показано вміст файла, який ви редагуєте, а у вікні Документи на бічній панелі буде показано назву файла. Вікном Навігатора файлової системи можна скористатися для відкриття файлів.

Ви можете вмикати і вимикати показ усіх бічних панелей за допомогою меню ПереглядВікна інструментів або натискання комбінації клавіш Ctrl+Alt+Shift+F. За допомогою цього меню ви зможете поверхово оцінити потужність і гнучкість Kate. У цьому розділі меню ви побачите три пункти:

У списку Вікна інструментів буде наведено перелік усіх встановлених додатків. Щоб увімкнути чи вимкнути показ відповідного вікна інструментів позначте чи зніміть позначку із пункту у списку за допомогою клацання лівою кнопкою миші.

Клавіатурні скорочення

Значну кількість клавіатурних команд Kate (клавіатурних скорочень), можна налаштувати за допомогою меню Параметри. Типово, у Kate використовуються наведені нижче клавіатурні скорочення.

F1

Довідка

Shift+F1

Що це?

Ctrl+N

Створює документ

Ctrl+L

Зберегти все

Ctrl+O

Відкрити документ

Ctrl+Alt+O

Швидке відкриття

Ctrl+Shift+F

Повноекранний режим

Ctrl+Shift+,

Налаштувати Kate

Ctrl+W / Ctrl+Esc

Закрити

Ctrl+Q

Вихід — закриває активну копію редактора

Ctrl+Alt+Shift+F

Показати бічні панелі

Ctrl+Shift+T

Розділити горизонтально

Ctrl+Shift+L

Розділити вертикально

F8

Наступний розділ перегляду

Shift+F8 / Ctrl+Esc

Попередній розділ перегляду

Ctrl+Shift+R

Закрити поточну панель перегляду

Alt+

Наступна вкладка

Alt+

Попередня вкладка

Крім того, ви можете скористатися клавіатурними скороченням компонента KatePart і усіх увімкнених додатків до Kate.