Меню «Інструменти»

ІнструментиРежим тільки для читання

Переводить поточний документ у режим «лише для читання». Цей режим призначено для запобігання будь-якому додаванню тексту та будь-якій зміні форматування документа.

ІнструментиРежим

Тут ви зможете обрати схему типу файла, якою ви бажаєте скористатися у активному документі. Вказаний вами режим перевизначить для поточного документа загальний режим типу файлів, встановлений за допомогою вікна, що відкривається пунктом меню ПараметриНалаштувати Kate..., на вкладці «Режими і типи файлів».

ІнструментиПідсвічування

За допомогою цього пункту ви можете обрати схему підсвічування, яка потрібна для вашого активного документа. Цей параметр перевизначить глобальний режим підсвічування, встановлений у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., але лише для поточного документа.

ІнструментиВідступ

За допомогою цього пункту ви можете вибрати стиль відступу, яку ви бажаєте використати для вашого активного документа. Цей параметр перевизначить глобальний режим відступів, встановлений у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., але лише для поточного документа.

ІнструментиКодування

За допомогою цього пункту ви можете перевизначити типове кодування, встановлене у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., на сторінці Відкрити/зберегти, тобто встановити інше кодування для вашого поточного документа. Кодування, яке ви встановите за допомогою цього пункту, буде діяти лише у межах поточного документа.

ІнструментиКінець рядка

За допомогою цього пункту ви можете обрати режим завершення рядків, який ви бажаєте використати для вашого активного документа. Цей параметр перевизначить глобальний режим завершення рядків, встановлений у вікні, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор..., але лише для поточного документа.

ІнструментиДодати позначку порядку байтів (BOM)

Після позначення цього пункту ви зможете явним чином додати позначку порядку байтів до документів у кодуванні Unicode. Позначка порядку байтів (BOM) — це символ Unicode, що використовується для визначення порядку байтів текстового файла або потоку даних. Докладніше про неї можна дізнатися зі статті Позначка порядку байтів.

ІнструментиСкрипти

У цьому підменю ви знайдете список всіх дій, пов’язаних з виконанням скриптів. Внести зміни до списку доволі просто: достатньо створити власні скрипти. За допомогою цих скриптів користувач може удосконалити Kate власними інструментами.

У документації з KatePart можна знайти повний список скриптів.

ІнструментиУвімкнути завершення коду (Ctrl+Пробіл)

Вручну викликати завершення команд за допомогою скорочення, яке прив’язане до цієї дії.

ІнструментиЗавершення слів

За допомогою пунктів Повторно використати слово нижче (Ctrl+9) і Повторно використати слово нижче (Ctrl+8) можна наказати програмі завершувати поточні слова на основі подібних слів, розташованих у напрямку кінця чи початку документа відносно поточної позиції курсора. Завершення оболонки відкриває панель завершення з відповідними пунктами.

ІнструментиПеревірка правописуАвтоматична перевірка правопису (Ctrl+Shift+O)

Якщо буде позначено пункт Автоматична перевірка правопису, помилкові слова у тексті буде підкреслено на льоту.

ІнструментиПеревірка правописуПеревірка правопису...

Відкриває вікно програми перевірки правопису. Цю програму спеціально розроблено для того, щоб допомогти вам у пошуку і виправленні всіх помилок правопису.

Щоб дізнатися більше про те, як користуватися програмою перевірки правопису KDE, ознайомтеся з розділом Перевірка правопису підручника з основ роботи у KDE.

ІнструментиПеревірка правописуПеревірка правопису (від курсора)...

За допомогою цього пункту можна розпочати перевірку правопису, але не з початку документа, а з місця, де зараз знаходиться курсор.

ІнструментиПеревірка правописуПеревірка правопису вибраного...

Перевіряє правопис у вибраному.

ІнструментиПеревірка правописуЗмінити словник

Відкриває у нижній частині вікна редактора спадний список з усіма можливими словниками для перевірки правопису. За допомогою цього списку вам буде простіше перемикатися між словниками перевірки правопису, наприклад, у документах, написаних різними мовами.

ІнструментиОчистити відступ

За допомогою цього пункту можна прибрати відступ у поточній виділеній ділянці документа або у рядку, де зараз знаходиться курсор. За допомогою прибирання відступу можна встановити обраний вами режим відступу для всього тексту.

ІнструментиВирівняти

За допомогою цього пункту можна вирівняти поточний рядок або вибрані рядки відповідно до режиму відступу і параметрів відступу, встановлених для документа.

ІнструментиЗакоментувати (Ctrl+D)

За допомогою цього пункту можна додати один пробіл на початку рядка, де знаходить курсор, або на початку всіх вибраних рядків.

ІнструментиРозкоментувати (Ctrl+Shift+D)

За допомогою цього пункту можна прибрати один пробіл (якщо він є) на початку рядка, де знаходить курсор, або на початку всіх вибраних рядків.

ІнструментиВерхній регістр (Ctrl+U)

Переводить вибраний текст або літеру, розташовану одразу за курсором у верхній регістр.

ІнструментиНижній регістр (Ctrl+Shift+U)

Переводить вибраний текст або літеру, розташовану одразу за курсором у нижній регістр.

ІнструментиЗ великої літери (Ctrl+Alt+U)

Переводить першу літеру вибраного тексту або поточного слова у верхній регістр.

ІнструментиОб’єднати рядки (Ctrl+J)

За допомогою цього пункту меню можна об’єднати вибрані рядки або поточний рядок з рядком, розташованим нижче. Старі рядки в межах нового об’єднаного рядка буде відокремлено пробілом. Початкові і кінцеві пробіли у рядках, що об’єднуються буде прибрано.

ІнструментиЗастосувати перенесення слів

Застосовує статичне перенесення слід до всього тексту документа. Це означає, що редактор автоматично починатиме новий рядок тексту після того, як кількість символів у поточному рядку перевищить довжину рядка, вказану у параметрі Переносити слова на вкладки «Редагування» вікна, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати редактор....