Розділ 8. Пункти меню

Меню «Файл»

ФайлСтворити (Ctrl+N)

За допомогою цього пункту можна створити новий документ у вікні редагування. У списку Документи, розташованому ліворуч, новий файл буде мати назву Без назви.

ФайлВідкрити... (Ctrl+O)

Відкриває стандартне діалогове вікно KDE Відкрити файл. Скористайтеся областю перегляду файлів, щоб обрати потрібний вам файл, а потім натисніть кнопку Відкрити, щоб відкрити його.

ФайлВідкрити недавні

Це клавіатурне скорочення призначено для відкриття документів, які ви зберігали нещодавно. Натискання цього пункту відкриє список, розташований збоку від меню, у якому ви побачите назви декількох збережених нещодавно файлів. Натискання позначки одного з цих файлів відкриє відповідний файл у ця програма, якщо файл все ще зберігається за старою адресою.

ФайлВідкрити за допомогою

У цьому підменю ви побачите список програм, які можуть працювати з типом MIME поточного документа. Натискання відповідного пункту призведе до відкриття поточного документа у вказаній програмі.

Крім того, за допомогою пункту Інша... можна відкрити діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете обрати іншу програму для відкриття активного файла. Ваш файл залишиться при цьому відкритим і у Kate.

ФайлЗберегти (Ctrl+S)

За допомогою цієї дії можна зберегти поточний документ. Якщо цей документ вже було збережено, ця дія призведе до перезапису попереднього збереженого файла без погодження з користувачем. Якщо документ зберігається вперше, буде відкрито діалогове вікно збереження (його описано нижче).

ФайлЗберегти як... (Ctrl+Shift+S)

За допомогою цього пункту можна зберегти файл з новою назвою. Ця дія виконується за посередництвом діалогового вікна, описаного раніше у розділі цього підручника щодо дії Відкрити.

ФайлЗберегти з іншим кодуванням

Зберегти документ із новою назвою файла і іншим кодуванням.

ФайлЗберегти копію як

Зберегти копію документа у файлі з новою назвою та продовжити редагування початкового документа.

ФайлЗберегти все (Ctrl+L)

За допомогою цього пункту можна зберегти всі змінені відкрити файли.

ФайлПерезавантажити (F5)

Перезавантажує поточний файл з диска. Цією командою зручно користуватися, якщо інша програма або процес змінили файл, який ви відкрили у ця програма.

ФайлПерезавантажити всі

Перезавантажує всі відкриті файли.

ФайлДрукувати... (Ctrl+P)

Відкриває просте діалогове вікно друку, яке надає користувачеві можливість вказати що, де і як друкувати.

ФайлЕкспортувати як HTML

Зберегти поточний відкритий документ як файл HTML, який буде форматовано з використанням поточного режиму підсвічування синтаксичних конструкцій та параметрів схеми кольорів.

ФайлЗакрити (Ctrl+W)

За допомогою цього пункту можна закрити активний файл. Якщо у файлі є зміни, які не було збережено, програма запитає вас про їх долю до того, як Kate закриє файл.

ФайлЗакрити інші

Закрити інші відкриті документи.

ФайлЗакрити всі

За допомогою цього пункту можна закрити всі файли, які ви відкрили у Kate.

ФайлЗакрити осиротілі

Закрити всі документи у списку файлів, якщо ці документи неможливо повторно відкрити під час запуску, оскільки до них вже немає доступу.

ФайлВийти (Ctrl+Q)

Використання цього пункту призведе до завершення роботи Kate і закриття всіх файлів, які ви редагували. Якщо у цих файлах були незбережені вами зміни, програма запитає вас про те, чи слід зберегти ці зміни у файлах.