Доповнення XML

Daniel Naber

Цей додаток надаватиме вам підказки щодо того, які з елементів є дозволеними на певній позиції у файлі XML, відповідно до обмежень DTD цього файла. Програма покаже вам список можливих елементі, атрибутів, значень атрибутів або об’єктів, залежно від позиції курсора (наприклад, якщо символом, що знаходиться ліворуч від курсора, є «&», буде показано список всіх об’єктів). Додаток також може завершувати найближчий незакритий теґ, розташований ліворуч.

Для роботи додатка потрібен файл DTD у форматі XML, створений програмою на Perl dtdparse. DTD у такому форматі називається «мета-DTD». Деякі з мета-DTD встановлюються разом з програмою. Їх можна знайти у підкаталозі katexmltools/ каталогу qtpaths --paths GenericDataLocation , який також є типовим під час використання функції додатка Призначити мета-DTD.... Щоб мати змогу створювати ваші власні мета-DTD, вам слід отримати програму dtdparse за адресою http://dtdparse.sourceforge.net.

Як користуватися

Щоб завантажити цей додаток, відкрийте діалогове вікно налаштування Kate за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати Kate.... Після цього позначте пункт Перевірка XML на сторінці Програма/Додатки і закрийте діалогове вікно. Після цього скористайтеся пунктом меню XMLПризначити мета-DTD.... Якщо у документі не міститься означення «DOCTYPE» або тип документа є невідомим, вам доведеться вказати файл мета-DTD у файловій системі. Якщо ж усе гаразд, буде автоматично завантажено мета-DTD, який відповідає DOCTYPE поточного документа.

Тепер ви зможете скористатися додатком, після набору таких символів у тексті:

< (клавіша знак «менше»)

Натискання цієї клавіші відкриє список можливих елементів, якщо курсор ще не знаходиться усередині теґу. Зауважте, що у поточній версії ви ще не можете скористатися цією можливістю для вставки елемента найвищого рівня (наприклад «<html>»).

</ (клавіша знак «менше» + клавіша похилої риски)

Введення цих символів призведе до виводу панелі з пропозицією завершення поточного елемента (найближчого елемента ліворуч від курсора). Натисніть Enter, щоб прийняти пропозицію. На відміну від пункту меню Завершити елемент, комбінація символів працюватиме лише у разі призначення DTD.

" (клавіша лапок)

Після введення лапок буде відкрито список можливих значень атрибута (якщо такий існує), якщо курсор знаходиться всередині теґу.

  (клавіша пробілу)

Після введення цього символу додаток відкриє список можливих атрибутів для поточного елемента, якщо курсор знаходиться всередині теґу.

& (клавіша амперсанда)

За допомогою цієї клавіші можна викликати список іменованих об’єктів.

Можливості і обмеження

Ви можете перевірити всі функціональні можливості і обмеження завантаженням файла katexmltools/testcases.xml у каталозі qtpaths --paths GenericDataLocation до Kate з наступним виконанням настанов з цього файла.

Структура меню

XMLВставити елемент... (Ctrl+Enter)

Відкриє діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете вставити елемент XML. Символи < та >, а також завершальний теґ буде вставлено автоматично. Якщо ви під час вибору цього пункту меню було позначено фрагмент тексту, позначений текст буде вставлено між початковим та завершальним теґами. За допомогою цього діалогового вікна також можна буде завершувати запис всіх елементів, які вставляються у поточній позиції курсора, якщо ви призначили загальний DTD за допомогою пункту меню Призначити мета-DTD....

XMLЗавершити елемент (Ctrl+<)

Якщо ви скористаєтеся цим пунктом меню, програма виконає у вашому документі пошук теґу, який ще не було завершено, і вставить до тексту відповідний завершальний теґ. Пошук буде розпочато з позиції курсора і продовжено у напрямку ліворуч. Якщо програмі не вдасться знайти жодного незакритого теґу, ніяких дій зі зміни тексту виконано не буде.

XMLПризначити мета-DTD...

За допомогою цього пункту меню ви зможете повідомити додатку, який з файлів мета-DTD слід використовувати для поточного документа. Зауважте, що додаток не зберігатиме даних вашого вибору. Вам доведеться повторити процедуру визначення після наступного запуску Kate.

Подяки

Авторські права на додаток до Kate «Доповнення XML» належать Daniel Naber , 2001, 2002.

Версія для KDE SC 4, © Tomáš Trnka, 2010

Авторські права на документацію до додатка належать Daniel Naber, 2001, 2002.