Додаток SQL

Ömer Faruk ORUÇ

T.C. Hollingsworth

Вступ

Структурована мова запитів (SQL) — спеціалізована мова, призначена для оновлення, вилучення та отримання даних з баз даних.

За допомогою додатка SQL Kate ви зможете виконувати такі дії:

  • створювати бази даних;

  • встановлювати з’єднання з уже створеною базою даних;

  • вставляти дані у базу даних і вилучати дані з бази даних;

  • надсилати запити до бази даних;

  • переглядати результати у форматі таблиці.

Встановлення з’єднання з базою даних

Виберіть пункт Додати з’єднання з меню SQL або відповідний пункт на панелі інструментів, а потім виберіть драйвер бази даних Qt™, який слід використовувати (ви можете вибрати QSQLITE, QMYSQL3, QMYSQL, QODBC3, QODBC, QPSQL7 або QPSQL). Якщо потрібного вам драйвера немає у списку, вам слід встановити його. Після визначення драйвера натисніть кнопку Далі.

Якщо у вибраній вами базі даних для зберігання даних використовується файл, просто вкажіть розташування цього файла і натисніть кнопку Далі. Якщо для роботи з базою даних потрібне з’єднання з сервером, вам слід вказати назву вузла сервера, ім’я вашого користувача та пароль, а також будь-які інші дані, потрібні для роботи відповідного драйвера. Після визначення всіх потрібних даних натисніть кнопку Далі.

Нарешті, надайте вашому з’єднанню назву і натисніть кнопку Завершити.

Виконання запитів

INSERT/DELETE/UPDATE

За допомогою додатка SQL ви можете вставляти, вилучати і оновлювати дані так само, як це можна робити із командного рядка чи програми-скрипту. Просто введіть запит на панелі інструментів і натисніть кнопку Виконати запит або скористайтеся пунктом меню SQLВиконати запит (Ctrl+E).

Приклад 4.1. Декілька прикладів запитів

INSERT
INSERT INTO назва_таблиці ("запис1", "запис2", "запис3", "запис4", "запис5")
VALUES ("значення1", "значення2", "значення3", "значення4", "значення5" )
DELETE
DELETE FROM назва_таблиці WHERE name = "текст"
UPDATE
UPDATE назва_таблиці SET "запис1" = "текст", "запис2" = "текст", "запис3" = "текст", "запис4" = "текст", "запис5" = "текст"

SELECT

Після виконання запиту SELECT ви зможете переглянути результати у таблиці, яку буде показано на панелі Вивід даних SQL у нижній частині вікна Kate або у текстовому форматі на панелі Текстовий вивід SQL. Якщо під час виконання запиту станеться помилка, ви зможете переглянути відповідне повідомлення на панелі текстового виводу.

Приклад 4.2. Приклад запиту SELECT

SELECT * FROM назва_таблиці

На панелі інструментів Вивід даних SQL розташовано декілька кнопок:

Ширина стовпчиків за вмістом

Змінити ширину стовпчиків відповідно до вмісту цих стовпчиків.

Висота рядків за вмістом

Змінити висоту рядків відповідно до вмісту цих рядків.

Копіювати

Позначити весь вміст таблиці і скопіювати його до буфера обміну даними.

Експортувати

Експортувати весь вміст таблиці до файла, буфера обміну даними або поточного документа у форматі тексту, розділеного комами (CSV).

Спорожнити

Вилучає всі дані з перегляду таблиці.

Змінити кольори, які буде використано під час показу таблиці, можна за допомогою розділу SQL вікна, яке відкривається за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати Kate....

Навігація

Навігацію вашою базою даних можна здійснювати за допомогою панелі інструментів Схеми бази даних, розташованої у вікні ліворуч. Перелік показаних на цій панелі даних залежатиме від використаного вами драйвера бази даних.

Щоб оновити вміст списку, наведіть вказівник миші на вільне місце панелі інструментів і клацніть правою кнопкою миші, потім виберіть у контекстному меню пункт Оновити. Щоб створити запит щодо якогось з записів у списку, наведіть вказівник миші на цей запис, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Створити, а потім виберіть тип запиту (SELECT, UPDATE, INSERT або DELETE) з підменю.

Структура меню

SQLДодати з’єднання...

Додає нове з’єднання за допомогою одного з драйверів баз даних.

SQLВилучити з’єднання

Вилучає позначене з’єднання.

SQLЗмінити параметри з’єднання...

Змінити параметри поточного з’єднання.

З'єднання

Всі створені вами з’єднання з базами даних буде показано у списку між пунктами меню Змінити параметри з’єднання та Виконати запит. Щоб надіслати запити до відповідної бази даних або внести зміни до цієї бази даних, просто виберіть один з цих пунктів.

SQLВиконати запит (Ctrl+E)

Виконати ваш запит.

Подяки

Додаток SQL було створено Marco Mentasti.

Особлива подяка учаснику Google Code-In 2011 Ömer Faruk ORUÇ за написання більшої частини цього розділу.