
Інструмент «Фрагменти тексту Kate» — додаток, призначений для раціонального використання ваших зусиль за допомогою так званих «фрагментів» (характерних частин коду мовою програмування, комп’ютерних команд або тексту). У додатку передбачено підтримку автоматичного доповнення коду та JavaScript.
На цій панелі буде показано список сховищ фрагментів разом з пунктами, призначеними для створення власних сховищ, отримання даних з інтернету та завантаження даних з локального файла. Поряд з пунктом кожного зі сховищ буде показано поле для позначки, за допомогою якого можна буде увімкнути або вимкнути сховище. Також передбачено кнопки для редагування та вилучення вже створених сховищ.
Ви можете отримати сховища фрагментів з інтернету. Просто натисніть кнопку і програма покаже вікно зі списком сховищ фрагментів. Після отримання потрібного вам сховища не забудьте позначити його пункт, щоб згодом скористатися вмістом сховища.
Щоб створити нове сховище фрагментів, натисніть кнопку . У відповідь має бути відкрито діалогове вікно, у якому програма попросить вас вказати назву файла фрагментів, умови ліцензування цього файла та його автора. Після визначення бажаних параметрів натисніть кнопку , щоб відкрити вікно редактора фрагментів.
У редакторі даних сховища фрагментів можна визначити такі поля:
- Name
Буде показано у списку фрагментів панелі інструментів, а також використовуватиметься під час пошуку варіантів для автодоповнення.
- Простір назв
Префікс, що використовується під час доповнення коду.
- Ліцензія
Виберіть умови ліцензування даних вашого сховища фрагментів.
- Автори
Вкажіть імена авторів файла фрагментів.
- Типи файлів
Виберіть типи файлів, до яких будуть застосовуватися дані зі сховища. Типово встановлено значення «*», тобто сховище застосовуватиметься до всіх файлів. Ви можете змінити тип, наприклад визначити
C++
, або вибрати значення зі списку, який відкривається натисканням кнопки пунктів. Ви можете вказати декілька типів файлів, якщо натиснете клавішу Shift під час їхнього додавання.
- Name
Цю назву буде показано у списку автозавершення.
- Скорочення
Натискання цієї комбінації клавіш призведе до вставлення фрагмента до документа.
- Фрагменти
Текст, який ваш фрагмент вставлятиме до документа.
Фрагмент може містити придатні до редагування поля. Циклічний перехід цими полями можна здійснювати натисканням клавіші Tab. У тексті шаблона можна використовувати такі вирази для створення полів:
${
створює просте придатне до редагування поле. Під час редагування усі наступні вставки тієї самоїназва_поля
}назви_поля
будуть дзеркальними копіями вмісту першого поля.${
може бути використане для визначення типового значення поля. Вмістом фрагментаназва_поля=типове значення
}типове значення
може бути будь-який вираз JavaScript.${
— вказати фіксований рядок як типове значення.назва_поля
=текст
}${функція(
— цим можна скористатися для створення поля, яке міститиме результат виконання функції JavaScript під час кожного редагування. Докладнішу інформацію можна знайти на вкладці Скрипти.інше_поле
,інше_поле
, ...)}${курсор}
— цим можна скористатися для того, щоб вказати кінцеву позицію курсора після заповнення усіх інших даних.- Скрипти
Допоміжні функції JavaScript, якими можна скористатися у ваших фрагментах.
Усі використані функції JavaScript мають повертати рядкові дані, якими ви хочете замінити поле шаблона.
Функції викликаються у області, яка містить вміст усіх редагованих полів як локальні змінні. Наприклад, у фрагменті, що містить
${
, міститься змінна із назвоюполе
}поле
, яка матиме значення поточного вмісту поля шаблона. Такими змінними у функції можна скористатися або статично, або передати вміст змінних як аргумент функції, використовуючи у рядку фрагмента такий синтаксис:${функція(поле)}
або${
.поле2=функція(поле)
}Ви можете скористатися програмним інтерфейсом роботи зі скриптами Kate для отримання позначеного фрагмента тексту, усього тексту документа, назви файла та інших даних за допомогою відповідних методів об’єктів
document
таview
. Щоб дізнатися більше, зверніться до документації із програмного інтерфейсу для роботи зі скриптами.Якщо ви користуватиметеся складнішими скриптами, важливо розуміти, що спочатку програма вставляє фрагмент коду до документа, а вже потім обробляє функції. Наприклад, якщо функція отримує текст у рядку, де було вставлено фрагмент, цей текст також міститиме
${викликФункції()}
.
Викликати фрагменти можна у два способи:
Вибором пункту фрагментів на панелі інструментів.
Під час написання тексту чи коду ви можете натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Пробіл і програма покаже зручне вікно зі списком всіх фрагментів, за допомогою якого ви зможете вибрати потрібний вам фрагмент. Натискання цієї комбінації клавіш надає доступ до функціональних можливостей, подібних до автоматичного доповнення коду.
Якщо у фрагменті містяться змінні (окрім змінної ${cursor}
) курсор буде автоматично пересунуто до першого екземпляра таких змінних, після чого програма перейде у стан очікування на введення тексту. Після введення відповідного значення натисніть клавішу Tab, щоб перейти до наступної змінної.