Пошук з заміною

T.C. Hollingsworth

Вступ

За допомогою додатка «Пошук з заміною» Kate ви зможете шукати фрагмент тексту або текст за формальним виразом у декількох файлах одночасно. Пошук може виконуватися у всіх відкритих файлах або всіх файлах у одному каталозі і, якщо потрібно, у всіх його підкаталогах чи у активному файлі. Шукати можна з фільтруванням за назвою файлів, наприклад шукати лише файли з певним суфіксом назви.

Інтерфейс

Запит з пошуку

У верхній частині панелі інструмента пошуку у файлах завжди буде показано такі пункти:

Ви можете відкрити довільну кількість панелей пошуку одночасно. Просто натисніть кнопку створення вкладки у верхній лівій частині панелі інструмента пошуку, і програма відкриє нову вкладку, за допомогою якої можна буде виконати пошук за новими критеріями.

За допомогою кнопки, розташованої у правому верхньому куті панелі пошуку у файлах, ви можете перемикати нижню половину панелі між режимом показу додаткових параметрів пошуку у теці та режимом показу результатів пошуку.

Знайти

За допомогою цього поля можна вказати критерій пошуку. Ви можете ввести звичайний фрагмент тексту або формальний вираз, якщо увімкнено пошук за формальними виразами.

Замінити (поле для введення тексту)

Текст рядка заміни буде додано замість тексту у полі Знайти.

Шукати

Після того, як параметри пошуку буде налаштовано, достатньо натиснути кнопку Шукати, щоб пошук було розпочато. Ви також можете просто натиснути клавішу Enter після введення тексту до поля Знайти.

Замінити

Після того, як параметри пошуку буде налаштовано, достатньо натиснути кнопку Замінити, щоб програма замінила текст, вказаний у полі Знайти, текстом, вказаним у полі Замінити. Ви також можете просто натиснути клавішу Enter після введення тексту-замінника у полі Замінити.

Далі

Перейти до наступного відповідника вашого критерію пошуку, якщо потрібно, у іншому файлі.

Замінити у позначених

Те саме, що і Замінити, але заміну буде виконано лише у файлах, які було позначено на розташованій нижче панелі.

Параметри пошуку у теці

Ці пункти буде показано під раніше згаданими пунктами параметрів пошуку. Якщо замість них буде показано результати пошуку, натисніть кнопку , щоб програма їх показала.

Шукати у

Тут ви можете вибрати один з трьох варіантів. Позначте пункт Відкриті файли, щоб пошук було виконано у файлах, які відкрито у Kate. За допомогою позначення пункту у теці можна наказати програмі виконати пошук у теці і, якщо потрібно, її підтеках. Пунктом Поточний файл можна скористатися для пошуку у поточному активному файлі.

Якщо завантажено додаток Проєкти, ви зможете вибрати область пошуку: Поточний проєкт або Усі відкриті проєкти.

Враховувати регістр

Виконувати пошук лише точних відповідників комбінації великих та малих літер, вказаної у полі запиту пошуку.

Формальні вирази

Надає вам змогу використовувати формальні вирази замість звичайного тексту у запитах.

Розгорнути результати

Показати усі пункти знайдених фрагментів у кожному з файлів, а не просто список файлів, у яких міститься шуканий фрагмент.

Тека

Ви можете вказати адресу теки, у якій слід виконати пошук. Наприклад, ви можете ввести ~/development/kde/kate/, якщо пошук слід виконати у початковому коді Kate. Цим пунктом можна буде скористатися лише у режимі у теці.

Діалогове вікно відкриття файлів

Натисніть цю кнопку, щоб вказати теку за допомогою діалогового вікна перегляду ієрархії тек. Цим пунктом можна буде скористатися лише у режимі теки.

Натисніть цю кнопку, щоб змінити значення у полі Тека на батьківську теку поточної позначеної теки. Цим пунктом можна буде скористатися лише у режимі теки.

За допомогою цієї кнопки можна змінити значення у полі Тека на адресу теки, у якій зберігається поточний відкритий документ. Цим пунктом можна буде скористатися лише у режимі теки.

Фільтр

За допомогою цього поля можна наказати програмі виконувати пошук лише у тих файлах, назви яких відповідають певному шаблону. Наприклад, якщо потрібно виконати пошук лише у файлах початкових кодів мовою C++, вкажіть *.cpp. Щоб пошук було виконано лише у файлах, назви яких починаються на kate, вкажіть kate*. Можна вказувати декілька фільтрів, відокремлених комами (,). Щоб виключити деякі результати з пошуку додайте символ мінус (-) перед записом у списку. Цим пунктом не можна буде скористатися у режимі відкритих файлів.

Виключити

Варіант, який є протилежним до Фільтр. Забороняє Kate шукати у файлах, назви яких відповідають певному зразку. Так само, як і у полі Фільтр, ви можете вказати декілька зразків, відокремлених комою (,). Цим пунктом можна буде скористатися, якщо пошук виконується у режимі у відкритих файлах.

Рекурсивний

Якщо буде позначено цей пункт, Kate виконуватиме пошук у всіх підтеках вказаної вами теки. Цим пунктом можна буде скористатися лише у режимі теки.

Шукати у прихованих

Якщо буде позначено цей пункт, Kate виконуватиме пошук у файлах та теках, які позначено як приховані у вашій операційній системі. Цим пунктом можна буде скористатися лише у режимі теки.

Переходити за символічними посиланнями

Типово, інструмент пошуку у файлах не здійснює переходів за символічними посиланнями. Якщо буде позначено цей пункт, під час пошуку здійснюватиметься перехід за символічними посиланнями та пошук у файлах, на які вони посилаються. Цим пунктом можна буде скористатися лише у режимі теки.

Застереження

Символічні посилання можуть бути посиланнями на теку, яка є батьківською щодо тієї, у якій виконується пошук, або на теку, у якій міститься символічне посилання на її батьківську теку. Якщо у теці для пошуку є таке посилання, Kate виконуватиме перехід за кожним з посилань і пошук у відповідній теці, отже пошук не буде завершено у автоматичному режимі.

Включати двійкові файли

Якщо буде позначено цей пункт, Kate не виконуватиме пошук у файлах, які не є текстовими файлами.

Результати пошуку

Результати пошуку буде показано під параметрами пошуку. Якщо замість них показано параметри пошуку у теці, просто натисніть кнопку , щоб програма їх показала. Їх також буде автоматично показано після завершення пошуку.

На панелі результатів пошуку буде показано список файлів, у яких міститься рядок пошуку. Поряд з назвою кожного з файлів буде у дужках вказано кількість знайдених відповідників.

Щоб переглянути список відповідників у файлі, просто натисніть кнопку розгортання (стрілку), розташовану ліворуч від пункту з назвою файла. Якщо вами було позначено пункт Розгорнути результати, список буде показано вже розгорнутим. У списку буде показано дані щодо номера рядка та частину вмісту рядка, у якій знайдений фрагмент буде позначено напівжирним шрифтом.

Щоб відкрити файл, у якому було виявлено рядок, просто двічі клацніть лівою кнопкою миші на його пункті. Kate відкриє файл, якщо його ще не відкрито. Перейти до відповідника можна подвійним клацанням лівою кнопкою миші на пункті відповідника у списку знайдених у файлі відповідників.

Структура меню

ЗміниПошук у файлах (Ctrl+Alt+F)

Відкриває панель засобу «Пошук з заміною».

ЗміниПерейти до наступного відповідника

Перейти до наступного відповідника під час пошуку за допомогою додатку «Пошук з заміною».

ЗміниПерейти до попереднього відповідника

Перейти до попереднього відповідника під час пошуку за допомогою додатку «Пошук з заміною».

ПереглядВікна інструментівПоказати панель пошуку із заміною

Вмикає або вимикає показ інструмента Пошук з заміною Kate.