Додаток перегляду інструмента термінала

Вбудований емулятор термінала є копією термінала з програми Konsole, його додано для зручності. Доступ до емулятора можна отримати за допомогою пункту меню ПереглядВікна інструментівПоказати панель термінала, це вікно завжди отримуватиме фокус після увімкнення його показу. Крім того, якщо буде позначено пункт Автоматично синхронізувати термінал з поточним документом, за можливості, поточний каталог у терміналі буде за можливості змінено на каталог поточного документа після показу або внесення змін у поточний документ.

Типовим розташуванням емулятора термінала у вікні Kate, є нижня частина вікна, під областю редагування.

Ви можете налаштувати Konsole за допомогою контекстного меню, яке можна викликати клацанням правою кнопкою миші. Докладніші відомості можна знайти у підручнику з Konsole.

Відповідальним за роботу емулятора термінала є додаток перегляду інструмента термінала.

Структура меню

ПереглядВікна інструментівПоказати панель термінала

Вмикає або вимикає показ вбудованого емулятора термінала.

Після першого активування буде створено термінал.

Якщо буде показано панель емулятора термінала, їй буде передано фокус, і ви зможете негайно перейти до набору команд. Якщо буде позначено пункт Автоматично синхронізувати термінал з поточним документом, за можливості на сторінці Термінал головного діалогового вікна налаштування, у сеансі командної оболонки каталог автоматично змінюватиметься на каталог активного документа, якщо активним документом є локальний файл.

ІнструментиСпрямувати через канал у консоль

Передає поточний виділений текст у рядок введення вбудованого емулятора термінала. Символ нового рядка у кінець рядка додано не буде.

ІнструментиСинхронізувати термінал з поточним документом

Позначення цього пункту призведе до того, що вбудований термінал автоматично змінюватиме свій поточний каталог на каталог активного документа.

Крім того, ви можете налаштувати Kate так, щоб термінал було завжди синхронізовано з поточним документом. Докладніше про це у розділі «Налаштування».

ІнструментиФокус на панель термінала/Зняти фокус з панелі термінала

Перемикає фокус з поточного документа на термінал, і навпаки.

Налаштування

Налаштувати додаток панелі термінала можна за допомогою сторінки Термінал діалогового вікна налаштовування програми.

Можна вибрати один з таких варіантів:

Автоматично синхронізувати термінал з поточним документом, за можливості

Якщо буде позначено цей пункт, вбудований термінал змінюватиме поточний каталог на каталог активного документа після запуску і після того, як новий документ отримуватиме фокус. Якщо пункт не буде позначено, вам слід буде виконувати всі дії з навігації у терміналі вручну.

Змінити значення змінної середовища EDITOR на «kate -b»

За допомогою цього пункту можна визначити змінну середовища EDITOR так, щоб програми, що працюють у вбудованому терміналі і автоматично відкривають файл у редакторі, відкривали його у Kate замість типового текстового редактора командної оболонки. Ви не зможете продовжувати користування таким терміналом, аж доки редагований файл не буде закрито у Kate з надсиланням програмі, якій потрібно було редагування, повідомлення про завершення редагування файла.

Приховувати Konsole у відповідь на натискання «Esc»

Уможливлює закриття вбудованого термінала натисканням клавіші Esc. Може спричинити проблеми із програмами, які працюють у терміналі і використовують клавішу Esc, наприклад vim. Такі програми можна вказати за допомогою поля для введення тексту, розташованого нижче. Пункти у списку програм слід відокремлювати комами.