Навігатор файловою системою

Навігатор файлової системи — це переглядач тек, за допомогою якого ви зможете відкривати файли з показаної у навігаторі теки у поточному фреймі.

Структура меню

ПереглядВікна інструментівПоказати Навігатор файлової системи

Вмикає або вимикає показ переглядача файлової системи Kate.

Інтерфейс

Перелічимо всі елементи навігатора файлової системи, починаючи згори:

Панель інструментів

На цій панелі містяться стандартні кнопки інструментів навігації:

Назад

За допомогою цієї кнопки можна повернути переглядач тек до перегляду попередньої теки з журналу перегляду. Якщо попередніх тек у журналі немає, цю кнопку буде вимкнено.

Вперед

За допомогою цієї кнопки можна повернути переглядач тек до перегляду наступної теки з журналу перегляду. Якщо наступних тек у журналі немає, цю кнопку буде вимкнено.

Закладки

Ця кнопка відкриває підменю, за допомогою якого ви змінити або додати закладку, а також створити нову теку закладок.

Поточна тека документа

За допомогою цієї кнопки можна перевести фокус переглядача тек на теку, де зберігається файл поточного документа, якщо це можливо. Якщо поточний документ є новим, ще не збереженим, або теку, де зберігається файл документа не може бути визначено, цю кнопку буде вимкнено.

Параметри
Стислий вигляд

За натискання цієї кнопки у переглядачі буде показано лише назви файлів.

Детальний вигляд

За натискання цієї кнопки у переглядачі буде показано дані про Назву, Дату створення і Розмір файлів.

Ієрархічний вигляд

Подібний до скороченого вигляду, але теки можна розгортати для перегляду їхнього вмісту.

Детальний ієрархічний вигляд

У цьому режимі також можна розгортати теки, але буде показано додаткові стовпчики даних з детального вигляду.

Показувати приховані файли

Показує файли, які зазвичай приховуються вашою операційною системою.

Автоматично синхронізувати з поточним документом

Якщо позначено цей пункт, інструмент перегляду файлової системи автоматично переходитиме до теки поточного відкритого документа у разі зміни цього документа.

Запис розташування

Показує панель послідовної навігації до поточної відкритої теки, подібно до Dolphin. Для переходу до будь-якої з тек просто клацніть на її назві. Ви також можете натиснути кнопку зі стрілочкою поряд з назвою теки, щоб відкрити список підтек цієї теки. Натискання першого з пунктів навігації з зображенням піктограми певного місця у вашій системі відкриє список панелі «Місця».

Ви можете клацнути лівою кнопкою миші праворуч від поля послідовної навігації і ввести шлях до теки, вміст якої слід показати у переглядачі тек. У рядку URL-адреси передбачено підказку у вигляді списку раніше введених адрес. Ви можете обрати одну з цих адрес за допомогою натискання кнопки зі стрілочкою, розташованої праворуч від рядка адреси.

Підказка

У рядку URL-адреси передбачено автоматичне доповнення назв тек. Спосіб доповнення можна обрати за допомогою контекстного меню поля адреси (викликати це меню можна за допомогою клацання правою кнопкою миші).

Перегляд тек

Це стандартне вікно перегляду тек KDE.

Поле фільтрування

За допомогою поля фільтрування ви зможете ввести шаблон для файлів, які буде показано у переглядачі тек. У шаблоні можна використовувати стандартні замінники; декілька шаблонів слід відокремлювати один від одного пробілами. Приклад: *.cpp *.h *.moc

Щоб було показано всі файли, просто введіть у поле фільтрування символ зірочки, *.

У полі фільтрування передбачено запам’ятовування останніх 10 шаблонів, щоб скористатися одним з них, натисніть кнопку зі стрілочкою, розташовану праворуч від поля, і виберіть потрібний рядок шаблону зі списку. Ви можете вимкнути фільтр натисканням кнопки Вилучити текст, розташованої ліворуч від кнопки автоматичного доповнення.

Налаштування

Налаштувати цей додаток можна на сторінці Навігатор файлової системи діалогового вікна налаштування Kate.

Панель інструментів

Тут можна налаштувати перелік кнопок на панелі навігатора файлової системи: пересуньте потрібні кнопки, які ви бажаєте додати на панель, до списку Вибраних дій, впорядкувати кнопки можна за допомогою кнопок зі стрілочками, розташованих збоку від списку.