Користування сеансами

За допомогою сеансів ви зможете зберігати у Kate декілька списків файлів і налаштувань графічного інтерфейсу програми. Ви можете створити довільну кількість сеансів з назвами, а сеанси без назви або анонімні сеанси використовувати для файлів, які ви маєте намір відкрити для редагування лише один раз. У поточній версії Kate може зберігати у сеансі список відкритих файлів і загальне налаштування вікна, у майбутніх версіях Kate до сеансів може бути додано інші відомості для зберігання. За допомогою сеансів ви також зможете відкривати довільну кількість екземплярів Kate замість одного, як було б за типової поведінки програми.

Підтримка сеансів передбачена у трьох областях:

Після запуску нового сеансу буде завантажено налаштування графічного інтерфейсу для Типового сеансу. Щоб зберегти налаштування вікон у типовому сеансі, вам слід увімкнути збереження налаштувань вікон на сторінці налаштування сеансів діалогового вікна налаштувань, а потім завантажити типовий сеанс, потрібним чином налаштувати вікно і знову зберегти сеанс.

Якщо завантажено сеанс з назвою, Kate покаже назву сеансу у заголовку вікна, який набуде вигляду «Назва сеансу: Назва або адреса URL документа - Kate»

Якщо ви відкриваєте файли з командного рядка за допомогою параметра --start назва або якщо сеанс обрано за допомогою інструменту вибору сеансів, вказаний сеанс буде завантажено перед файлами, вказаними у командному рядку. Щоб відкрити файли з командного рядка у новому сеансі без назви, налаштуйте Kate на запуск нового сеансу як типового на сторінці сеансів діалогового вікна налаштування, або скористайтеся параметром --start з порожнім аргументом: ''.

Починаючи з версії Kate 2.5.1 ідентифікатор процесу програми (PID) поточного екземпляра експортується до змінної середовища KATE_PID. Якщо ви відкриватимете файли з вбудованого термінала, Kate автоматично обиратиме поточний екземпляр програми, якщо за допомогою командного рядка не буде вказано інших параметрів.