Меню «Зміни»

ЗміниВернути (Ctrl+Z)

Скасувати останню команду редагування (введення тексту, копіювання, вирізання тощо)

Примітка

За допомогою цього пункту можна скасувати одразу декілька команд редагування, які належать до одного типу, наприклад введення символів.

ЗміниПовторити (Ctrl+Shift+Z)

Цей пункт дозволить вам повторити найостаннішу зміну (якщо така була) виконану за допомогою пункту «Вернути».

ЗміниВирізати (Ctrl+X)

Ця команда копіює поточний вибраний фрагмент до буфера і вилучає його з тексту. Буфер — елемент системи, який працює як фоновий процес для переносу даних між програмами.

ЗміниКопіювати (Ctrl+C)

Цей пункт меню призводить до копіювання вибраного тексту до буфера, отже, ви зможете вставити його у іншому місці. Буфер — елемент системи, який працює як фоновий процес для переносу даних між програмами.

ЗміниВставити (Ctrl+V)

Цей пункт меню дасть вам змогу вставити перший пункт буфера обміну даними у позицію курсора. Буфер — елемент, який працює як фоновий процес для переносу даних між програмами.

Примітка

Якщо буде увімкнено перезапис виділеного тексту, вставлений текст замінить собою будь-який виділений текст, якщо такий існує у вашому документі.

ЗміниВставити позначене (Ctrl+Shift+Ins)

За допомогою цього пункту можна вставити до тексту раніше позначений вміст буфера позначення мишею. Позначте який текст за допомогою вказівника миші і вставте його до поточного відкритого файла, скориставшись цим пунктом.

ЗміниПоміняти місцями із вмістом буфера обміну даними

За допомогою цього пункту можна поміняти місцями позначений фрагмент текст із вмістом буфера обміну даними.

ФайлЖурнал буфера даних

У цьому підменю буде показано список з початкових фрагментів блоків тексту, які було скопійовано до буфера обміну даними. Вибір певного пункту у цьому підменю призводитиме до вставлення відповідного блоку у поточний відкритий файл.

ЗміниКопіювати як HTML

Копіювати позначений фрагмент тексту як код HTML, який буде форматовано з використанням поточного режиму підсвічування синтаксичних конструкцій та параметрів схеми кольорів.

ЗміниВибрати все (Ctrl+A)

Використання цього пункту меню призведе до виділення всього документа. Це буває дуже корисно, якщо ви бажаєте скопіювати весь файл до іншої програми.

ЗміниСкасувати вибір (Ctrl+Shift+A)

Скасовує виділення (якщо таке було) будь-якого тексту у редакторі.

ЗміниРежим прямокутного вибору (Ctrl+Shift+B)

Перемикає режим вибору. У режимі вибору БЛК, коли на панелі стану показано рядок [БЛК], ви зможете робити вибір по вертикалі, наприклад, вибирати стовпчики з 5 по 10 у рядках з 9 по 15.

ЗміниРежими введення

Перемикає програм у подібний до vi модальний режим редагування. У цьому режимі підтримуються найвживаніші команди і пересування курсора зі звичайного і візуального режимів vim, також передбачено можливість вмикання панелі стану режиму vi. На цій панелі стану буде показано команди під час їх введення, вивід команд і поточний режим. Поведінку програми у цьому режимі можна налаштувати у розділі Режим вводу Vi на сторінці Редагування діалогового вікна параметрів ця програма.

ЗміниРежим перезапису (Ins)

Перемикає ввід у програмі між режимами Вставки і Заміни. Якщо програма перебуває у режимі ВСТ, символ, який ви введете буде записано за позицією курсора. У режимі ЗАМ введені символи перезапишуть поточні символи, якщо курсор було розташовано всередині тексту. На панелі стану поточний режим введення буде показано у вигляді записів ВСТ або ЗАМ.

ЗміниПошук... (Ctrl+F)

Цей пункт відкриває додаткову панель пошуку, розташовану внизу вікна редактора. Ліворуч на цій панелі ви побачите піктограму для закриття панелі, за якою розташовано невеличке поле для введення шаблону пошуку.

Пошук буде розпочато негайно після того, як ви почнете вводити символи вашого шаблону пошуку. Якщо буде знайдено відповідник у тексті, його буде підсвічено, а колір тла поля запису буде змінено на світло-зелений. Якщо шаблон пошуку не відповідає жодному з рядків тексту, програма продемонструє це зміною кольору тла поля запису на світло-червоний.

Скористайтеся кнопкою or для переходу до наступного або попереднього відповідника пошуку у документі.

Відповідники у документі буде підсвічено навіть після закриття панелі пошуку. Щоб зняти підсвічування, натисніть клавішу Esc.

Ви можете визначитися з тим, чи слід виконувати пошук з врахуванням регістру символів. Позначення пункту обмежить варіанти відповідності записами з точною відповідністю регістру для кожного з символів у ключі пошуку.

Натисніть кнопку на правому краю додаткової панелі пошуку, щоб перемкнути панель у стан потужного пошуку і заміни.

ЗміниЗнайти варіантиЗнайти далі (F3)

Повторює останню операцію з пошуку, якщо така виконувалася, без відкриття панелі нагромаджувального пошуку, пошук виконується у напрямку до кінця документа, починаючи з позиції курсора.

ЗміниЗнайти варіантиЗнайти позаду (Shift+F3)

Повторює останню операцію з пошуку, якщо така виконувалася, без відкриття панелі нагромаджувального пошуку, пошук виконується у напрямку до початку документа, а не до його кінця.

ЗміниЗнайти варіантиЗнайти вибране (Ctrl+H)

Знаходить наступний елемент у виділеному тексті.

ЗміниЗнайти варіантиЗнайти вибране позаду (Ctrl+Shift+H)

Знаходить попереднє елемент у виділеному тексті.

ЗміниЗамінити... (Ctrl+R)

Цей пункт відкриє панель потужного пошуку і заміни. У лівій верхній частині цієї панелі ви побачите піктограму, призначену для закриття панелі, поряд з якою буде невеличке поле для введення шаблону тексту.

Ви можете керувати режимом пошуку вибором одного з режимів Простий текст, Цілі слова, Керівні послідовності і Формальний вираз за допомогою спадного списку.

Якщо позначено принаймні один з пунктів Керівні послідовності або Формальні вирази, програма увімкне пункт меню Додати... у нижній частині контекстного меню текстових панелей. Це надасть вам змогу додавати керівні послідовності або формальні вирази у шаблони пошуку або заміни за допомогою списку шаблонів.

Скористайтеся кнопкою or для переходу до наступного або попереднього відповідника пошуку у документі.

Текст, на який слід буде замінити ключ пошуку, слід ввести у поле для введення тексту з міткою Замінити, після чого слід натиснути кнопку Замінити, щоб замінити лише поточний підсвічений елемент, або кнопку Замінити всі, щоб замінити ключ пошуку у всьому документі.

Ви можете змінити поведінку програми під час пошуку з заміною позначенням відповідних пунктів у правій частині панелі. За допомогою кнопки можна обмежити пошук елементами, у яких регістр (верхній або нижній) кожного символу збігається з ключем пошуку. За допомогою кнопки можна обмежити пошук з заміною лише позначеним фрагментом тексту. Якщо ви позначите пункт Знайти всі, програма позначить кольором всі відповідники ключа пошуку у документі і покаже кількість знайдених відповідників на невеличкій контекстній панелі.

Натисніть кнопку , розташовану у правій частині панелі потужного пошуку і заміни, щоб перемкнутися на звичайну нагромаджувальну панель пошуку.

ЗміниПерейтиПерейти до відповідної дужки (Ctrl+6)

Пересунути курсор до відповідної парної початкової чи кінцевої дужки.

ЗміниПерейтиВибрати до відповідної дужки (Ctrl+Shift+6)

Позначити текст між відповідними початковою і кінцевою дужками.

ЗміниПерейтиПерейти до попереднього зміненого рядка

Рядки, які було змінено з часу відкриття файла, називаються зміненими рядками. За допомогою цього пункту можна перейти до попереднього зміненого рядка.

ЗміниПерейтиПерейти до наступного зміненого рядка

Рядки, які було змінено з часу відкриття файла, називаються зміненими рядками. За допомогою цього пункту можна перейти до наступного зміненого рядка.

ЗміниПерейтиПерейти до рядка... (Ctrl+G)

За допомогою цього пункту можна відкрити панель переходу внизу вікна. Цією панеллю можна скористатися для переведення курсора на певний рядок (який визначається номером) у документі. Номер рядка можна ввести безпосереднім набором на клавіатурі або за допомогою стрілочок вгору і вниз у керуванні лічильника збоку від поля для введення тексту. Маленька стрілочка вгору збільшує значення номера рядка, а стрілочка вниз збільшує його. Закрити панель можна за допомогою натискання піктограми у лівій частині панелі.