Налаштування програми Kate

У цій групі зібрано сторінки, які стосуються налаштування основної програми Kate.

Загальне

У цьому розділі зібрано декілька загальних параметрів Kate

Поведінка
Перемикання на панель виведення, якщо маємо повідомлення типу

За допомогою цього пункту можна налаштувати умови, за яких Kate має показувати панель виведення залежно від типу результату дії.

Можна вибрати між такими варіантами: Ніколи, Помилка (при помилці), Попередження (при попередженні чи критичніших випадках), Інформація (при появі інформації чи критичніших повідомлень) і Журнал (при появі повідомлень журналу чи критичніших повідомлень).

Окреме вікно для обробки файлів, які змінено сторонніми програмами

Якщо позначити цей пункт, Kate сповіщатиме вас модальним діалоговим вікном про усі файли, які було змінено у зовнішній програми, коли головне вікно програми отримуватиме фокус. Ви зможете одночасно виконувати одну і ту саму дію з групою з декількох файлів: перезавантажити, зберегти або відкинути змінені файли.

Якщо пункт не позначено, Kate питатиме вас про подальші дії щодо кожного зміненого файла окремо і лише тоді, коли панель перегляду файла отримуватиме фокусування.

Швидке відкривання
Режим відповідності

Встановлює режим списку для інструмента Швидке відкривання. Відповідність може бути встановлено за назвою або шляхом до файла.

Режим списку

Встановлює режим списку для інструмента Швидке відкривання. Можна вибрати один із таких варіантів: Файли поточного проєкту та Файли усіх проєктів.

Вкладки
Обмеження кількості вкладок

Встановлює максимальну кількість вкладок. Виберіть варіант Без обмежень, якщо ви не хочете обмежувати цю кількість.

Показувати кнопку закриття

Якщо позначено, на кожній вкладці буде показано кнопку закриття.

Розширювати вкладки

Якщо позначено, вкладки займатимуть максимум доступного місця.

Подвійне клацання відкриває новий документ

Якщо позначено, подвійне клацання відкриває документ.

Клацання середньою закриває документ

Якщо позначено, клацання середньою закриває документ.

Сеанс

У цьому розділі містяться параметри, що стосуються використання сеансів.

Параметри запуску програми

Тут ви можете обрати бажаний спосіб, у який Kate поводитиметься під час запуску. Цей параметр може бути перевизначено дії, які виконуватиме програма у відповідь на рядок команди.

Почати новий сеанс

Якщо обрати цей варіант, Kate після запуску відкриє новий сеанс без назви.

Завантажити останній сеанс

За вибору цього варіанта Kate після запуску використовуватиме останній відкритий сеанс. Це добрий вибір, якщо ви бажаєте завжди використовувати один і той самий сеанс або рідко змінюєте сеанси.

Вручну вибрати сеанс

За вибору цього варіанта Kate покаже невеличке діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете обрати бажаний сеанс або завантажити типовий сеанс, якщо жодного сеансу ще не збережено. Це типова поведінка. Чудовий вибір, якщо ви часто використовуєте різні сеанси.

Параметри завершення програми

Виберіть режим поведінки Kate при завершенні роботи програми. Можна визначити, які дані Kate має Автоматично зберігати і відновлювати.

Новостворені незбережені файли

Якщо буде позначено цей пункт, Kate автоматично зберігатиме усі новостворені незбережені файли.

Файли із незбереженими змінами

За допомогою цього пункту можна налаштувати Kate на автоматичне збереження усіх файлів із незбереженими змінами під час завершення роботи програми.

Завершувати роботу Kate, якщо закрито вікно останнього файла

Якщо позначено, Kate завершуватиме роботу, якщо закрито останній редагований файл. Якщо не позначено, програма продовжуватиме роботу із порожньою сторінкою, з якої ви можете розпочати створення нового файла.

Елементи сеансу
Включити конфігурацію вікон

Якщо буде позначено цей пункт, Kate зберігатиме налаштування вікна кожного сеансу.

Зберігати метаінформацію проміж сеансами

Якщо буде позначено цей пункт, Kate зберігатиме метадані, такі як закладки і налаштування сеансу, навіть якщо ви закриєте ваші документи. Дані буде використано, якщо документ до часу, коли його буде знову відкрито, не буде змінено.

Вилучати метадані, що не використовуються, через

Тут ви можете встановити максимальну кількість днів, протягом яких зберігатимуться метадані для файлів, які не відкриватимуться у програмі. Цей пункт допоможе вам зберігати невеликий розмір бази метаданих.

Зміни, внесені до даних сеансу (відкриті файли і, якщо увімкнено, налаштування вікон) зберігатимуться завжди.

Додатки

На цій сторінці ви знайдете список встановлених додатків до програми Kate. На ній буде показано назву кожного з додатків і його короткий опис. Щоб увімкнути додаток, вам слід позначити відповідний пункт у списку.

Якщо додаток надає можливості налаштування, доступ до розділу з налаштуваннями буде відкрито на дочірній панелі цієї сторінки.

Докладніший опис доступних додатків можна знайти у розділі Розділ 4, Робота з додатками.

Налаштування компонента редактора

Щоб дізнатися більше про цей розділ діалогового вікна налаштовування, ознайомтеся із розділом щодо налаштовування компонента редактора з підручника щодо KatePart.

Налаштування змінних документа

Щоб дізнатися більше про використання змінних документа у Kate, ознайомтеся із розділом щодо налаштовування змінних документа у підручнику з KatePart.