Ласкаво просимо до Krusader!

Нашою метою є створення простого, інтуїтивно зрозумілого інструменту, який з легкістю міг би виконувати більшість важливих завдань, які ви виконуєте на вашому комп’ютері кожного дня: керування і обробку ваших файлів у бажаний вами спосіб.

Є ви експертом чи новачком у Linux®, Krusader зробить завдання з щоденного керування файлами швидким і точним, надаючи вам можливість зосередитися на загальній картині, а не на синтаксису командного рядка. Це буде особливо корисним, якщо ви ще не достатньо ознайомлені з операційними системами xxNIX. Для виконання цих завдань у Krusader використовується приємний графічний інтерфейс, підтримка перетягування зі скиданням, а також типи MIME, що робить програму простою у користуванні.

У Krusader передбачено багато корисних можливостей. Програма швидка і обробляє архіви прозоро. Крім того, Krusader прискорює виконання багатьох складних завдань з керування файлами, зменшує втому, кількість помилок і розсіяння уваги. Загалом кажучи, у Krusader передбачено всі корисні можливості, яких ви можете очікувати від високоякісних інструментів для керування файлами, зокрема Midnight Commander і Total Commander©. Krusader було створено для повноцінної інтеграції зі стільницею Плазми, яка є вибором багатьох програмістів, мережевих інженерів та інших досвідчених користувачів Linux®. За допомогою Krusader навіть недосвідчені користувачі можуть швидко отримати доступ до потужних, зручних і широких можливостей стільниці Плазми. Krusader є вільною програмою з відкритим кодом, її випущено за умов дотримання GNU General Public License (GPL). Розробники є власниками авторських прав на проєкт і його назву, а також керують неперервним розвитком проєкту.

Призначенням проєкту Krusader є створення універсального інструменту керування файлами, який виконуватиме звичайні та додаткові завдання. Оскільки принципово Krusader є класичним інструментом керування файлами (OFM) з двопанельним вікном (Midnight Commander, Norton Commander® тощо), очевидно, Krusader може виконувати всі стандартні дії з файлами на зразок копіювання, пересування і вилучення.

Від початку, основний наголос зроблено на віртуальних файлових системах. Віртуальні файлові системи (VFS) є шаром абстрагування на усіма типами архівованих даних (файлами ZIP, серверами FTP, архівами TAR, файловими системами NFS, спільними ресурсами SAMBA, образами ISO компакт-дисків та DVD, каталогами RPM тощо), що надає змогу користувачеві отримувати доступ до всіх даних у цих різноманітних типах файлових систем у прозорому режимі, подібно до роботи зі звичайними підкаталогами. Ви можете без додаткових зусиль копіювати або пересувати дані у цих сховищах (окрім ISO, rpm, tar.gz). Поточна версія Krusader підтримує VFS для всіх популярних і деяких спеціальних типів архівів (ace, arj, bzip2, gzip, iso, lha, rar, tar, zip і 7-zip), пакунків налаштування (rpm, deb) і традиційних типів віддалених файлових систем (FTP, NFS, Samba, FISH, SFTP).

Крім того, до складу Krusader вбудовано інструмент керування монтуванням, за допомогою якого ви можете монтувати і демонтувати файлові системи всіх типів одним клацанням лівою кнопкою миші. Користувач може отримувати дані щодо використання та властивостей елементів у простий спосіб у послідовному і зрозумілому форматі за секунди. Метою їх розробки була простота і послідовність.

Також передбачено керування закладками для локальних файлів і віддалених адрес URL і модуль пошуку з додатковими можливостями, який призначено для пришвидшення пошуку потрібних файлів. У Krusader користувач може налаштовувати панелі інструментів для отримання широкого спектру додаткових функціональних можливостей, зокрема порівняння файлів (існує декілька варіантів, які може вибрати користувач), групове перейменування файлів і стандартні вікна терміналів.

Досвідчені користувачі знайдуть у програмі інструменти для виконання типових завдань без додаткових зусиль, без потреби у полишенні справді важливих завдань. За допомогою зручних клавіатурних скорочень користувач може здійснювати просту навігацію ієрархією каталогів, створювати одночасно декілька вкладок каталогів і отримувати доступ до повнофункціональних списків журналу. Через ефективність програмування і низьке навантаження на систему, Krusader, ймовірно, є найшвидшим серед всіх інструментів керування, що використовуються для доступу до повного потенціалу комп’ютера за допомогою Плазми, або будь-яких інших стандартних інших інструментів керування вікнами X Window System®. Хоча програму спеціально розроблено так, що вона інтегрована з Плазмою; Krusader однаково добре працює у GNOME, MATE, Enlightenment, Window Maker, IceWM, BlackBox, Wiamea, XFCE тощо, — достатньо встановити бібліотеки KF5.

Нові можливості забезпечуються гнучкими діями користувача, новітніми інструментами Krusader, які надають майже безмежні можливості додавання функцій, потрібних для задоволення особливих потреб користувачів. Найближчим часом ми плануємо розробити додаткові модулі, що розширять можливості Krusader. Відомості щодо запропонованих, схвалених або ще незавершених додатків можна знайти на сторінці Phabricator Krusader.

Нам невідомі програми, які пропонують користувачеві до багатьох корисних, простих у доступі можливостей у такий інтуїтивний і простий спосіб. Крім того, ми дослухаємося і реалізуємо найкращі пропозиції, сумісні з метою проєкту Krusader: зробити Krusader найкращим з інструментів керування файлами.

Сподіваємося, ви отримаєте задоволення від роботи, — ми отримуємо його!